KIZILŞAHİN-AKINŞAH 4 Aylık ara sonrası bir yarış gören KIZILŞAHİN ideal mesafesinde start alacak olmasından dolayı ilk atım olacak. Piste çıkıp art arda 24//50 ve 24//38 rahat galoplar sergilerken viraj dünüldükten sonra rakipleri ile arasından ki farkı biraz kısa tutabilirse koşuyu lehine çevireceğini düşünüyorum. 

Son yarışını kazanan AKINŞAH bugünde öne düşeceği rakipleri bulmuş durumda. Usta jokeyi ile ikinci şans verdiğim isim olacaktır.. Son yarışını ağır kilo ile kazanan mesafeye yatkın SHUTKA buraya önereceğim son isimdir.

LARASU İki başarılı uzun koşularının ardından son olarak 1400 metre kum pistte katıldığı yarıştan ikinci olarak ayrılırken düzlük üzerinde etkili sprint atan safkan yeniden mesafe start alacak. Bugün maiden dan çıkmasını istedikleri takdirde sürekli binicisi ile birinciliğin en güçlü adayıdır.

AZA LEA Burada ki rakiplerinden daha kaliteli bir isim olmasına rağmen henüz istenilen seviyeye gelmediğini düşündüğüm safkan daha önce hemen hemen tüm rakiplerini geride bırakmıştı. Bugün de startla birlikte öne düşüp düzlükte sprinter rakiplerinin ataklarını karşılık vererek koşuyu kazanmayayı başaracaktır. Günün bankosu.

REBELL YELL 3 yaşlılığı çok iyi yarışlar çıkartan safkan bir anda kendisini üst gruplarda bulmuş ve etkili yarışlar çıkarıp kendisini ispatlamış bir isim. Rakiplerine göre biraz daha dinlendirilmiş olarak gireceği ve uzayan mesafede bugün şeytanın bacağını kırarak koşuyu kazanacağını düşünerekten banko olarak öneriyorum. 

KAYALOGOSU Bursa'da kazandığı KV-7 yarışta daha sert rakipleri geride bırakırken beni de yanıltan safkan son iki yarışın da burada yine iyi koşular çıkartırken bugünkü rakiplerine göre derece olarak ta önde görünüyor. Grupta 1.14.01 mesafe derecesi bulunan safkan en şanslı isimdir.