ÇELİKKALKAN 3 yarış kazandıktan sonra  2 yarış GRUP koşularda  şansını deneyen isim bu yarışların birinde 2. Birinde üçüncü Oldu son üç yarışta üç farklı jokey ile start alan isim tekrar kantarmasını tanıyan daha önce üç defa kazandığı jokeyi Ahmet Çelik ile günün bankosudur.

Amigdala Hurkus uzayan mesafelerde daha önce başarılı yarışlar yapan Hurkuş bugün tekrar uzayan mesafe ile kazanmaya yakın olarak görüyorum. Geçen sene Ocak Şubat gibi seri birincilikler yakalayan isim potansiyel olarak çok da iyi olduğu düşüncesindeyim. Amigdala son yarışını kazanan isim ekurisi ile fark yaratmaya çalışacaktır. Aynı koşuda potansiyel ve orijinin olarak ön plana çıkan başka bir isim de See you Again her zaman beklentilerimin altında kalan isim formsuz isimler iyi bir grup oluşturuyor..

MANİDAR Formda isim bugünkü rakiplerine göre önde daha ısrarcı isimlere bile numarayı vermeden koşular kazandı. Bugün startla birlikte alacağı liderliği sona kadar götüreceğini düşünüyorum bankomdur.

STORM OF THE CITY Galopları eksik olmasına rağmen son idmanında güzel dereceler çıkartan kısrak stili olan rakibi çok az olması sebebiyle aldığı liderliği sert jokeyi Halil Ketme ile çizgiye kadar koruyup günün sürprizini gerçekleştirebilir.

RIGHT OR WRONG Son yarışını kazanarak bu koşuya gelen oldukça formda olan safkan Rüzgar Gold ve Gold Foot kapışmasındn faydalanıp düzlükte etkili sprinti ile rakiplerine üstünlük kurabilir. Alternatif tek olarak öneriyorum.