1-BACKSTAGE İlk defa piste çıkacak olmasına rağmen orjini ile dikkat çeken safkanın annesi  (LEMON CHILLER (USA)) Gazi koşusu ikincisi ÇAKALCARLOS, Ankara pistinde kazandığı yarışları sonrası ne kadar kaliteli isim olduğunu bildiğimiz OMER IN MY HEART ve bu sene birisi Bursa, diğer ikisi İstanbul pistinde olmak üzere üç koşusunu da kazanan OWER A SHILLING gibi kaliteli isimleri sahaya veren  (ARTIE SCHILLER) yavrusu. İdmanlarında da farklı işler sergileyen tay öncelikle kuponlara yazılmalıdır.

YİĞİTALP Gördüğü yarışlar sonrası yeniden eski formunu yavaş yavaş yakalayan safkan daha önce burada ki rakiplerinin bir çoğunu geride bırakmıştı. Sevdiği mesafede koşacak olması ve Kenter işiyle koşuda kendisine şans yaratabilir. 

İZDAHİ-ALSANCAKLI  Son yarışını kazanırken düzlük üzerinde etkili sprinti ile akarken uzun mesafede daha etkili olacağını belli eden İZDAHİ biraz sertleşen rakiplerine rağmen en şanslı isim olarak görüyorum. İki yarış önce sert rakipleri arasında altıncılıkta kaldıktan sonra son yarışında 3 boy startta kalıp koşudan beşincilik ile ayrılan ALSANCIKLI önde rakiplerinin sürtüşmesinden faydalanıp günün sürprizini gerçekleştirme olasılığı yüksek isimlerdendir. 

6-MOLTO BENE Geçtiğimiz yıl bu gruptan farklı performans ortaya koyabilen safkan verdiği ara süresince hazırlıklarını eksiksiz tamamlarken kendisine rakip olacak bir isimin olmamasından dolayı 26//40 çok rahat galobu ile günün en sağlam bankosudur.

9-ULAN BATOR Kazandığı 2 grup koşunun ardından Ankara sezonu kapanmadan hemen önce GURP-1 CUMHUR BAŞ. Koşusunda rakiplerinin 5 boy gerisinde yedincilik yaptıktan sonra 133 gün ara veren safkanın hazırlıkları tatminkar görünüyor. Bursa pistinde Kadir Tokaçoğlu'nun özel olarak ilgilendiği kaliteli isimin bugün de uygun rakipleri yanında kazanacağını düşünüyorum. Ölçekli şablonlara günün ikinci bankosudur. Eksik koşması halinde diğer kaliteli isim olan DAYIM BENİM'in devreye gireceğini düşünüyorum.