1. KOŞU

1200 metre mesafedeki son beşinciliğinde en dış kulvardan çıkıyor olmasından etkilenen 2 THERUNAWAYROCKET, o gün önlere iyi aktı. Bugün biraz gerilerde olmasının sebebi o beşinciliği, bir önceki koşusunda en dış kulvardan çıkıp ikinci olmuştu. Bugün iç kulvar avantajıyla çok daha iyi koşacaktır. 1 True Shipman'ın bugüne kadarki performansı dikkate değer ölçüde iyi. Charles Town'daki rakiplerinden daha zayıf atlarla koşacak olması ve iç kulvar avantajı, onun şansını arttıran faktörler. Son dördüncülüğünde olumlu sinyaller veren 3 Pray For Joke da ihmale gelmez.

2. KOŞU

Fair Meadow'daki son koşusunu kazanan 5 DARING ARTAX, uzun aradan sonra yeniden pistlere dönüyor. Bu mesafede üç birinciliği olan safkan, iyi çalışmalarıyla favori. 9 Fearless Will, daha iyi bir kulvardan çıksa onun için daha iyi olurdu ancak bu grup daha önceki rakiplerine göre daha zayıf. Bugüne kadar Will Rogers'ta 4 kez koşan safkan yalnızca bir kez tabela dışında kaldı. O da 4 ay ara sonrası katıldığı son koşusu. 10 Race The Moon, dış kulvardan çıkan bir diğer safkan ancak istikrarlı görüntüsüyle iddialı isimler arasında.

3. KOŞU

Bugüne kadar kısa mesafeli koşulara katılıp oldukça iyi işlere imza atan 2 DRAMACIDE, son koşusunda beyaz bayrak ayna denedi ve burun farkıyla ikincilikte kaldı. Aynı performansı tekrar ederse benzer rakiplerle mücadele edeceği bu koşudan birincilikle ayrılabilir. Bu mesafedeki son koşusunda bir boy farkla üçüncülükte kalan 1 Willy Special Cats'in antrenörü Broberg bu aralar çok formda ve safkan güven veriyor. Kariyerinin ilk koşusundaki üçüncülüğü ile güven veren 4 Centergee, edindiği tecrübe ile çok daha şanslı olacaktır.

4. KOŞU

Eğer iyi yarışlarından birini yapabilirse 6 HANDSOME TRAVELLER'ın geçilmesi zor. En son olarak Ocak ayında Sam Houston pistinde çok iyi bir derece ile kazanan safkanın Will Rogers'taki dört yarışında da birinciliği yok. Jokeyi ve antrenörü bir araya geldiklerinde çok başarılı oluyorlar. 7 Elijah Anet, bu ayında başında aynı pist ve mesafede beş boy farkla güzel bir birinciliğe imza attı. Form durumu çok iyi olan safkan, bugün biraz daha sert rakiplerle koşacak olsa da şansı yüksek. 4 Mickey The Moocher, bu yıl bu pistte çıktığı iki koşuda bir ikincilik, bir de birincilik elde etti. Benzer bir performans sergilemesi beklenebilir.

5. KOŞU

6 WHISKEY FACTOR, son koşusunda bu pist ve mesafede  bu gruptaki safkanlardan çok daha iyi bir yarışa imza attı. Yeteri kadar mesafe tecrübesine  da sahip olan Whiskey, rakiplerinden bir adım önde duruyor. Son koşusunda kariyerinin en iyi performansını sergileyen 2 West Coast Broker, iyi bir üçüncülük elde etti. Bu mesafede de başarılı olmasını beklediğimiz safkan, şanslılardan. 8 Gone Dancing, birçok kez piste çıkmış olsa da henüz yarış kazanmadı. Will Rogers'taki ilk sınavında dördüncülük elde eden safkan, bugün daha iyi bir performans sergileyebilir.

BAHİS SİTELERİNİN WİLL ROGERS TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

6. KOŞU

Will Rogers'ta ilk kez piste çıkacak olan 3 SOUL TEMPTATION, Oaklawn'daki güven veren yarışından sonra daha kolay rakipleri bulmuş olmasıyla öne çıkıyor. Kariyerinin ilk üç koşusu olumlu olan 4 Taggart, son katıldığı mücadelede dış kulvar dezavantajı yaşamıştı. Bugün daha elverişli koşullarda start alacak. Biraz mesafe kısaltan 6 Test The Water, bugün potansiyelini gösterebilir. Will Rogers'ta piste ilk kez çıkacak olan safkan idmanlarında da iyi dereceler çıkarıyor. 5 Blameitonbeckett, bugün kariyerine başlayacak ve çalışmaları çok iyi. 

SAFKANLARIN SON YARIŞ GALOPLARI, SON KOŞULARINDAN SONRA ALDIKLARI PERFORMANS PUANLARI VE DETAYLI BİLGİLERİN YER ALDIĞI AT THE RACES TAHMİNLERİNİ OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

7. KOŞU

Üç koşusunda da çok iyi neticeler elde eden 5 HALLIES DREAM, son koşusunu potoda kaybetti. İlgilileri tarafından, o gün start verilir verilmez öne düşen ve son 100 metreye kadar lider gelen safkan için bugün mesafenin 100 metre daha kısaltılması akıllıca bir hamle. Benzer şekilde son koşusunda yarışı önde götürüp son 200 metrede yakalanan 9 Dakamo Rose, için de mesafenin kısalmış olması avantaj sağlayacaktır. Bugüne kadar iki kez koşan safkanın bugün ilerleme göstermesini beklemek yerinde olacaktır. İç kulvar avantajına sahip olan ve geçtiğimiz hafta yaptığı çalışmalar çok etkili olan 1 Nora’s Legacy de dikkate alınması gereken isimlerden biridir.