BÜYÜKDÜŞÜN Bu sene bu pistte iki defa ikincilik elde eden safkan daha sert rakipleri geride bırakırken son olarak İzmir'de stili rakibinin çok olmasından dolayı öne düşemediği için altıncılıkta kalabildi. Sevdiği pist ve mesafede startla birlikte öne düşebilirse uyumlu aprantisi ile koşuyu kazanabilir. Bu sene üç yarış görüp tabeladan düşmeyen OĞLUMKAYRA bu yarış için 28.8 rahat yaparken hazır görüntüsüyle ikinci şans verdiğim isimdir. Şablonumda bir kaç isime daha yer vereceğim ama dün sabah piste çıkıp 14//28 çok rahat işi olan daha önce daha sert rakipleri arasında birincilikleri ve tabelaları bulunan DOĞUHAN için mesafe kısa diye düşünebiliriz ama öne erken düşebilirse sürpriz yapma olasılığı yüksek isimdir. 

MANİDAR Yavaş yavaş eski gücünü bulan safkan 5 gün önce uzun mesafeli yarıştan birincilik ile ayrılırken KENTER çalışmaları ile hazırlıklarını aksatmazken uygun rakipleri yanında günün bankosudur. 

PRENSESS DIE Rüzgar Gold, Gold Foot hatta Fratelli'nin önde hızlandıracağı koşuda en şanslı isim olarak görüyorum. Daha önce kazandığı koşulara baktığımız da buna benzer bir çok yarıştan birincilik ile ayrılan isim için S.Boyraz'ın sadece bu kısrak için gelmesi şansını biraz daha katlamış görünüyor. Hazırlıkları da tatminkar olan isim 24//1.02 rahat galobu ile koşunun en şanslı ismidir. 

NAUGHTY BOY Son yarışını kazırken uzun  mesafede ne kadar etkili olabileceğini yorumlarım da belirtmiştim. O gün beni yanıltmadı sürekli hazırlıklarını İstanbul iç pistte sürdürürken bugünkü rakiplerinin de çok uygun olduğunu düşünüyorum. İnatçı yapısı olması kendisine avantaj olacaktır. Çünkü son yarışında öne düşüp bir kısım liderliği götürdüğü koşuda geriye düşüp yeniden sprint atarak birinci olarak ayrıldı. Muhtemelen bugün beklemeyi tercih edecek olan safkan cazip durumuyla alternatif tekimdir. ,