1. KOŞU

Geçen ay bu pist ve mesafede kazanan 3 LAKESHORE EAGLE'ın binicisi o gün kamçıya biraz fazla başvurmuştu. Safkanın seyisleri ile bir problem yaşadı, bugün daha yumuşak bir binişle don dokuz koşusundaki üçüncü birinciliğini almaya aday.

Sezon başından bu yana umut veren yarışlar yapan 10 Joyful Heart, bugün 100 metre daha uzayan mesafede daha şanslı olacaktır. Son koşusunda yol bulmakta güçlük çekse de 1400 metrede güzel bir üçüncülük elde etmişti. Bir de bugün en son yarış kazandığı Zac Purton ile koşacak olması bir başka detay olarak göze çarpıyor. Geçen ay bu pist ve mesafede yarış kazanan 11 Ever Laugh'un son koşusu biraz daha kısa mesafedeydi. Bugün bir alt gruba gelmiş olmasıyla yeniden mücadelenin içinde olacaktır. Son ikinciliğinde dışarılardan dolanan 9 Great Treasure, güzel bir sprint atarak önlere doldurmuştu. Bugün de benzer şartlar altında koşacak ve yeniden mücadelenin içinde izleyeceğimizi düşünüyoruz.

2. KOŞU

Antrenörünün bu koşuda üç farklı atı koşacak olan ve bu ayın başlarında Grup koşuda ikincilik elde eden 1 HOT KING PRAWN, o gün yol bulmakta güçlük çekmiş ve yarış içerisinde sıkıntılar yaşamıştı. Bugün en iç kulvar avantajıyla daha iyi koşmasını bekliyoruz. 

Zac Purton, bu koşuda 11 Aethero ile kazanmayı hedefliyor. Bugün beşinci kulvardan çıkacak olan safkan, Sprint Cup'ta çok fena sıkışmıştı. Aralık ayında  Hong Kong Sprint'te Hot King Prawn'ın gerisinde ikincilikte kalan safkan bugün rövanşı almak için piste çıkacak. Sprint Cup galibi 7 Voyage Warrior için talihsiz bir kulvar ancak safkan son kazandığı Grup 2 koşuda müthiş koşmuştu. Bugün bunu tekrar etmeye çalışacak. Start çıkışlarını iyi alan safkanın, dış start çekmesinden ötürü normalden biraz daha fazla mücadele etmesi gerekebilir. Sprint Cup üçüncüsü sprinter safkan 2 Thanks Forever'ın bugün işi zor ama imkânsız değil.

3. KOŞU

Üçte üç yapan 1 WELLINGTON, bütün koşularında kusursuz koştu. Son koşusunda dış kulvar dezavantajına rağmen, jokeyi Zac Purton neredeyse hiç kamçı kullanmadı. Mesafe biraz uzamış olsa da bunun sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyoruz ve safkanı dördüncü birinciliğine yakın görüyoruz.

Bu pist ve mesafede üst üste üç yarış kazanan 10 Fantastic Show, koşunun iddialı isimlerinden bir diğeri. Son koşusunda vites arttırarak bu denklikte bir grupla koşmuş ve kazanmıştı. Bugün kilosu da son koşusuna göre biraz daha ağır ve daha çok efor sarf etmesi gerekecek. Sihirbaz Moreira ile bugün bir birincilik daha elde edebilir. 2 Harmony Spirit, İngiltere'de çok istikrarlı koşuyor ve yarışlar kazanıyordu. Son Hong Kong koşusunda formunda ilerlemeler görünen safkan bugün farklı bir sonuca imza atabilir. İkinci olduğu yarışta beğenimizi kazanan 6 Toycoon, koşunun sürprizini gerçekleştirebilir. 

4. KOŞU

1 BEAUTY GENERATION, Hong Kong yarış tarihinin en iyi atlarından biri. Geçen sezon üst üste 10 yarış kazandı. Birçok grup koşu galibi safkanın jokeyi, kendisi ve antrenörü bu koşuyu son iki yıldır kazanıyor. Üçte üç yapabilecek durumda. 

2 Waikuku, son koşusunda Grup 2 koşuda, Beauty Generation'un 5 boy gerisinde bitirdi. Ocak ayında Grup 1 yarışta ise rakibini burun farkıyla geçmeyi başarmıştı. Bugün de o başarısını tekrar etmeye çalışacak. Hong Kong Derby üçüncüsü 6 More Than This ve Grup koşu galibi 3 Ka Ying Star ise koşunun sürpriz isimleridir. 

5. KOŞU

Üç grup 1 koşu galibi 1 EXULTANT, bu yıla Grup 2 galibiyetiyle başladı ve en son katıldığı Grup 1 Hong Kong Gold Cup'ta ikinci olarak bugünkü rakibi 2 Time Warp'a geçildi. 10 kez grup koşulara iştirak edip 3 kez kazanan Time Warp, bugün Exultant'ın en ciddi rakibi olacaktır. Bu koşu Purton ve Moreira arasında bir çekişmeye sahne olacak gibi duruyor. 

Grup galibi 4 Eagle Way ve henüz grup koşu kazanamayan 3 Furore, bu iki safkanın hatasını kollarlar.

6. KOŞU

Çok iyi bir kulvar çeken 4 COMPUTER PATCH, bir önceki koşusunda dış kulvardan çıkmasına rağmen iyi bir ikincilik elde etmişti. Kapalı gözlüğü de çıkaran safkan daha önce benzer bir yarış kazanmıştı. 6 Shining Ace, özellikle bu mesafelerde çok iyi koşan bir sprinter. Safkanın kulvarı da kazandığı koşudaki gibi çok iyi. Geçtiğimiz ay burada çok az farkla geçilen 7 Gold Chest, bugün iç kulvardan çıkacak olmasıyla birçok rakibinden daha kısa koşacak ve bu durum şansını çok arttırıyor. 12 Transcendent, bugün en dış kulvardan çıkacak ancak iki yarış  önce de aynı durumla karşılaşmasına rağmen kazanan olmuştu. Bugün Zac Purton bu safkanı tercih etmese de şansının olduğunu düşünüyoruz.

MURAT KAYA'NIN 2 BANKOLU SHA THİN TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

7. KOŞU

Kariyeri boyunca koştuğu 12 yarışın beşini kazanan 6 BAND OF BROTHERS, bugün altıncısını elde edebilecek formda. Bugün rakipleri biraz sertleşse de gücünün yeteceğini düşünüyoruz. Bu mesafedeki üç yarışından ikisini kazanan 3 Butterfield, bugün Sihirbaz Moreira ile koşacak olmasıyla çok şanslı. Band Of Brothers'ın kazandığı koşuda az farkla geride bitiren 13 Monica, o  gün düzlükte âdeta pisti yedi ve çok etkili geldi. Bugün biraz daha iyi koşarsa şansı var. Bu pist ve mesafede iki yarış kazanan 1 Preciousship, bugün dış kulvardan çıkacak olsa da klas düşürmüş olmasından ötürü, daha zayıf rakiplerinin arasında şansı çok yüksek.