1. KOŞU

Bugün ikinci kez piste çıkacak olan 3 ROLLICK, ilk koşusuna göre çok daha zayıf rakiplerle start alacak. Bir yıldan uzun süredir koşmuyor ancak hazırlıkları çok iyi ve antrenörü de şu sıralar epey formda. 5 Bourbon Rebellion, 1600 çim koşusunda pek etkili olamadı. Safkan kum piste daha yatkın. Aprantisi Eoin Harty, bu seviye yarışlarda çok başarılı. Bugünkü pist ve grup tercihi iyi. 4 Factor Around, kum piste dönmüş olmasıyla şanslı olabilecek isimler arasında.

2. KOŞU

7 ITSAGIMMEGIRL, 1600 metre yarışlarında çok başarılı olan safkan, bugün daha denk rakiplerle koşacak. Bundan daha zor gruplarla da mücadele eden safkanın binicisi Samy Camacho, bu pistte çok yarış kazanıyor. Ekürisi 8 Southern N' Sassy de en az onun kadar iyi durumda. 1200 metre mesafede kazandığı yarışın ardından 3 Toly Ho, burada etkili olabilecek durumda. 

3. KOŞU

2 IMTHEKATSMEOW, uzun aradan sonra ilk kez piste çıktığı son koşusunda aynı pist ve mesafede ikincilik elde etti. Son koşusunda biraz da aksilik yaşayan safkan, kariyerinin üçüncü koşusunda birincilikle tanışabilir. 

Favori olarak katıldığı son startında bir buçuk boy farkla üçüncülükte kalan 1 Hifalutin, mesafenin biraz daha uzamasıyla şansını arttırmış durumda. İyi çalışmalara sahip olan 8 Vivamente'nin ilgilileri %37 kazanma yüzdesine sahip. Etkili jokeyiyle koşunun bir başka şanslı ismi.

4. KOŞU

8 JACKIES DREAM, üçüncülük elde ettiği gruptan biraz daha zayıf rakiplerle koşacak. Aynı mesafede ancak çim pistte koştuğu o yarışını, yeniden döndüğü kum pistte tekrarlarsa kazanabilecek durumda. 6 Mia Angelina da son koşusundaki rakiplerinden daha güçsüzleriyle karşılacak. Bu denklikteki gruplarda plaseleri bulunan safkan bugün daha iyi bir sonuç alabilir. Geçtiğimiz haftalarda kolay kazanan 3 Maliced'in rakipleri bu defa sertleşmiş olsa da üstesinden gelebileceğini düşünüyoruz. 

5. KOŞU

Aralık ayında birlikte yarış kazandıkları kalite jokeyi Antonio Gallardo ile koşacak olan 1 PROFESSIONAL, bugün iç kulvardan çıkma avantajına da sahip olmasıyla yarışın favorisidir. Son koşusuna nazaran daha zayıf rakiplerle karşılaşacak olan ve bu denklikte rakipleriyle son karşılaştığında yakın ara bir ikincilik elde eden 2 Barrel Of Stout'un ilgilileri son birkaç haftada pek çok yarış kazandılar.  Son koşusunda daha sert grupta mücadele eden 4 Flight Deck de burada ihmal edilmemeli.

6. KOŞU

Gulfstream'de bu mesafede kazanan 7 LONG STORY SHORT, sertleşen rakiplerine rağmen çok iddialı. Aynı şekilde 2 Little Natalia'nın rakipleri de sertleşti ancak kısrağın kazandığı koşuda 8 boy fark attığını unutmamak lazım. Buradaki son koşusu iç acısı olmasa da 1 Return The Favour, bugüne kadar yaptığı en iyi yarışı bu mesafedeydi. İç kulvardan çıkacak olan safkan değerlendirilmeli.


7. KOŞU

1 GOT THE GIST, yaklaşık 1 yıl aradan sonra Gulfstream'de 1600 metre çim pistte koştuğu koşu ile geri döndü. O gün yarış eksikliğinden ötürü kötü bir performans sergiledi. Geçtiğimiz yıl Aqueduct'ta daha sert rakipler arasında iki yarış kazanan safkan artan kondüsyonuyla birinciliğe uzanabilir. 4 Animauxselle'nin son dördüncülüğü etkiliydi. Denk rakipler arasında iyi bir netice alabilir. 3 boy farkla kazandığı yarışta ikinciliğe atılan 8 Mancora, aynı başarıyı tekrarlayabilir.