BASQUIAT: Safkanın anne kardeşlerinden biri Godolphin'de ve Japonya'da koşuyor. Diğer anne kardeşi iki kere koşup bir kere kazanmış. Babası American Pharoah, bildiğiniz gibi, Triple Crown yapan bir şampiyon. Jokeyi İrad ortiz, antrenörü Chad Brown, çalışmalarının üçü 1000 metrede, kalan beşi de 800 metrede. Yani her şeyi ile tam duran bir safkan. Zorlu programda riski ilk ayakta alıp kalan koşularda ikramiyeye yürüyebiliriz. Ben bu sebepten kalite orjinli, iyi antrenörlü ve şampiyon jokeyin bindiği şampiyon babanın tayı Basquiat'ı banko yazacağım.


SCARES ARE COOL: Bu mesafeyi çok iyi koşan safkan geçen sene Churchill ve Saratoga'da bu mesafede birer yarış kazanmış. Bunlardan birinde de pist ıslakmış. Grup 1'de de koşan safkan hiçbir varlık gösterememiş. Şubat ayında iki kez piste çıkmış ve aynı mesafede bir üçüncülük, bir de ikincilik elde etmiş. Bu koşu öncesinde 1000 m - 1.00 net işiyle de formunu yükselttiğini gösteren safkan, alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 

Elbette şampiyon jokey İrad Ortiz'in pistlere dönmesinden sonra Chad Brown, Critophe Clement, Mark Casse, William Mott, Todd Pletcher gibi isimler safkanlarında onu tercih etmeye başladılar. Bu da yarışları daha da içinden çıkılmaz bir duruma getirdi. Bu durum biraz da Halis Karataş'ın bindiği atların favori koşmasına benziyor. Programda mühim olan, onun kazanamayacağı yarışları tespit edebilmek. 

HONG KONG AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Gulfstream At Yarışı Tahminleri

8 BASQUIAT BANKO
4.11.3.10.9.6.7.1
8.5.4.2.7
2 SCARES ARE COLL // 8.4
3.7.2
4.7.10.6.9.3

36 TL //  108 TL