14 Mart Selim Pusat İstanbul At Yarışı Tahminleri

Firey Ates eşgal olarak rakiplerinin çok çok daha iyi olan isim koştukça açılacağının Sinyallerini her koştuğu yarıştan sonra gösteriyordu tahminim biraz kilo probleminin olduğu yönünde zira koştukça daha da orijinin hakkını vermeye başlıyor. Rakiplerine göre geride kalmış olmanın verdiği dezavantajı da dinlenerek start alması kapatıyor gibi Talip Han taylarında da bu sorun göze çarpıyor kendisi de bu inatçı yapıda idi yarışmaya geç adapte olan isim taylık döneminde iki Maiden yarışta 5. olup daha sonra bir kV ve bir A3 ikinciliklerin den sonra Çaldıran galibi olmuştu. Firey Ates giderek orijini daha da sahaya yansıtacak olduğu düşüncesindeyim.

Seluşka müthiş bir inatçı yapısı var sonlarda tam da bitti tükendi derken tekrar tekrar arttırıyor yarışın içerisinde kalıyor. Böyle bir isim 55.5 kilo start alacak olması müthiş bir avantaj hele de üstünde G.Kocakaya varken daha önce ağır kilolarda kazanan isim bugün hafif kilonun verdiği avantaj ile rakiplerine üstünlük sağlayacaktır zira iyi bir apranti ile 51 52 kiloda start bile alabilirdi.

Günün ilk ayağında Kainat gibi klas bir ismin anne kardeşi olan ve kariyerine Adana'da başlayıp yaptığı iyi yarışların ardından bir süre geri alındıktan sonra iki koşu gören 3 LADY BOURBON artan kondüsyonu ile zorlu mücadelede bankomdur. 

Kum - çim ve mesafe ayırt etmeksizin başarılı olan, geçtiğimiz yıl kısrak koşusunda ikinci olduktan sonra Nene Hatun üçüncülüğü ve Zühtü Erişen galibiyetlerini kariyerine dahil eden 4 FLASHING GIRL dinçlikle gireceği yarışta denk rakipler arasında günün ikinci bankosudur.