1. KOŞU


Çimden kuma dönen 6 Sunset Empire, aynı zamanda mesafeyi de uzattı. Safkanın kariyeri boyunca elde ettiği dört birincilik de kum pistte.  Bu mesafede kazanabilecek güce ve forma sahip.

Son startına favori olarak katılan 4 Cocktail Skirt'ün o yarışı uzun ara sonrası ikinci koşusuydu. Birkaç yarış daha görmesi gerekebilir ancak bugünkü oranı en azından plase için çok cazip duruyor.

2 Honest Ginger formunu ilerletince  bugün Antonio Gallordo bindi. Mesafeyi çok iyi koşan safkan ihmal edilmemeli.

2. KOŞU

8 Majestic Melody, son üç koşusunun ikisinde plasenin dışında kaldı ancak Şubat ayında 1400 metrede kazanmıştı. Ara sonrası katıldığı son koşusu onun en iyi performansı değildi. Bugün mesafenin de 1600 metreye uzamış olmasıyla daha avantajlı durumda. 

4 Cpl Dionicio, üç yarış önce burada 8 boy farklı bir birincilik elde etmişti. Buradaki son üçüncülüğü de etkili. Bugünkü binicisi Daniel Centeno da çok formda. Gözden kaçırmamalı.

5 Threeninetytwo, Tampa Bay'da katıldığı üç yarışında da beklenen performansı sergileyemedi. Fakat Medowland'de sergilediği iyi görüntü bu safkanın gücünü göstermeye yetiyor. 

3. KOŞU

Dış kulvardan çıkacak olan 10 Mozano'da bunun üstesinden gelebilecek potansiyel var. Tampa'daki son yarışını tekrarlaması hâlinde uzayan ve ideal duruma gelen mesafede, her zamankinden daha iyi durumuyla çok şanslı.

Son dokuzunculuğu, 9 Silent Mischief'in totosunun Tampa Bay'daki iyi görüntüsünü bozdu. O yarışından önce olumlu sinyaller verdiği ikinciliği ve üçüncülüğü göz önünde bulundurulmalı. Antrenörü Carlos Munez'in de formu iyi değil ama yine de safkan ihmal edilmemeli.

3 Hay Hay My My, uzun süredir iyi yarışlar yapıyor ve kazanacak formda. Son dördüncülüğünde de böyle iyi durumda olan safkan, bugün de tabeladan iyi bir yer kapacaktır.

4. KOŞU

Kariyerinin ilk koşusunda 2 boy farkla altıncılıkta kalan 7 ETELKA, Aralık'tan bu yana koşmasa da çalışmaları iyi, formu ilerledi. 

Etkileyici galopları olan ve daha önce burada iyi bir ikincilik elde eden 6 Baci, koşunun önde gelen isimlerden.

Son koşusunda bir boy farkla ikincilikte kalan 1 Calypso Key, bugün de benzer rakiplerle koşacak olmasıyla iddialılar arasında.

5. KOŞU

En dış kulvardan çıkacak olması dezavantaj yaratsa da 10 Dude's Secret,  daha önce bugünkü rakiplerinden çok daha iyileriyle mücadele etti. İki yarış önce bu pist ve mesafede kazanan safkan, yine kazanacak durumda. 

8 Lady Brenna, son koşusunda çok etkisiz olsa da bugünkü rakipleri o güne göre biraz daha zayıf. Fakat safkan bu pistte bu mesafede iyi dereceye sahip.

7 Valerie First, formunu ilerleten safkan, bu mesafedeki son koşusunda düzlük üzerinde iyi bir mücadele örneği sergileyerek iyi ara kapattı. Bugün daha iyi bir yarış yapabilir.

6. KOŞU

11 Uncle Kevin'in iki yarış önce bu pist ve mesafede yaptığı ikincilik iyiydi. Mart ayındaki o koşusunda düzlüğe kadar önlerdeydi ancak bir sonraki yarışında geriden geldi. Bugün dış kulvardan çıkacak olması dezavantaj oluşturacaktır ve daha iyi bir performans sergilemesi gerekecek. 

10 Gran Old Parr, kariyerinin ilk koşusuna iyi galoplarla hazırlanıyor. Ekürinin atları ilk yarışlarında iyi koşuyorlar. 

9 Lebasi, Mountainer Park yarışlarının ardından klas düşürerek Tampa Bay'a geldi. İhmal edilmemeli.

THE SUN'IN GENİŞ YORUMLU GULFSTREAM TAHMİNLERİNİ OKUMADAN KUPON YAPMAYIN!

7. KOŞU

Gulfstream'da etkili yarışları bulunan ve buradaki ilk koşusunda yakın ara bir üçüncülük elde eden 8 Cera Una Volta, bugün mesafeyi bira daha uzattı. Ekürisi de son günlerde yarış kazanmaya başladı. 

On yarışlık kariyeri boyunca sürekli formunu ilerleten 3 Will Run Away, bu pist ve mesafedeki etkileyici birinciliğinden sonra dikkatleri üzerine çekti. 

1 What A Hoot, en iç kulvardan çıkacak olan safkanın son üçüncülüğündeki görüntüsü de iyiydi. Kazanmak için, son koşusundan biraz daha iyi performans sergilemesi lazım ama en kötü ihtimalle ilk üçteki yerini alacağını düşünüyoruz.