1. KOŞU


3 PANAREA, son koşusundaki üçüncülüğünde olumlu sinyaller verdi ve kazanacak kıvama geldiğini gösterdi. O yarış, safkanın 1200 metredeki ilk mücadelesiydi ve üstesinden geldi. Bu grup çok sert durmuyor ve Panarea için çok zor bir yarış olmamasını bekliyoruz. 

Bahisçilerin gözü, ilk kez piste çıkacak olan 5 Gran Mitchelle'in üzerinde. Son iki startında favori olarak koşan 7 Kozy Dreams, bu mücadelelerinde hayal kırıklığı yarattı. Yeniden sevdiği mesafeye dönecek olması safkanın bu yarış için şansını arttırıyor.

2. KOŞU

Bu rakiplerinden daha sert gruplarla ve daha uzun mesafedeki mücadelelerinin ardından kısa bir ara veren 3 I'M PRAYİNGFORTHAT, daha önce harika bir ikincilik yaptığı pist ve mesafede, o günkü performansını tekrarlarsa çok şanslı olacaktır. Son koşusunda hatırı sayılır bir farkı kapatıp üçüncülük elde eden 5 Wild About This, aynı koşuyu tekrarlarsa çok tehlikeli olacaktır. En dış kulvardan çıkacak olan 9 Dancingwithjimmieb, formunu biraz arttırmış görünüyor. İki yarış önce potoda kaybeden safkan, ilk üçte olacaktır.

3. KOŞU

2 TIGER BLOOD, son 10 koşusunda altı birincilik çıkartan ve bu mesafe ve pistteki dokuz yarışından 8'ini kazanan safkanın bugün geçilmesi zor duruyor. Gulfstream'in dar pistinde iç kulvardan çıkacak olan safkan, bu avantajını da en iyi şekilde kullanacaktır. 

4 Whats İn İnside, bu koşuda dikkat çeken bir diğer safkan. Yıl başından bu yana katıldığı dört yarıştan iki birincilik, iki de ikincilik çıkardı. İki birinciliği bu pist ve mesafede olan safkan, bu gün biraz daha zorlaşan rakiplerine diş geçirmeye çalışacaktır. İstikrarlı bir çim performansına sahip olan 6 Frenchmen Street'in bu pistte bir de birinciliği bulunuyor. Son koşusunda bir boy farkla ikincilikte kalan safkanın jokeyi ve antrenörü bu ay içerisinde beraber birçok koşu kazandılar. 

4. KOŞU

6 LADY FIORELLA, bu mesafedeki son koşusundan sonra klas düşüren bir isim. Antrenörü Antonio Sano, safkanlarıyla bu şekilde klas düşürerek katıldığı yarışlarda yüksek kazanma oranına sahip. Dört ay sonra pistlere dönecek olan 4 Golden Carter, son birinciliğini bu mesafede Woodbine'da elde etti. Bu pistte yaptığı çalışmaları da etkileyici. İlk iki koşusunda da favori olarak koşmayan 2 Simple Story, bugün hem mesafe arttırmış hem de rakipleri daha sert. 

5. KOŞU

Üst üste üç birinciliğinin ardından, son koşusunda biraz geç sprint atınca üçüncülükte kalan 4 COMBINATION, bugün aynı denklikte rakiplerle koşacak olmasından ötürü favori. 6 Phantom Ro, uzun mesafelerde daha iyi koşsa da dikkate alınmalı. 7 Joe Di Baggio, iyi bir forma sahip, son üçüncülüğü burada da söz sahibi olabileceğini gösteriyor.

6. KOŞU

Birkaç ay aradan sonra yeniden pistlere dönecek olan 2 SECRET STASH, eskiye nazaran daha kolay rakiplerle koşacak. İrlanda'da yarış kazandıktan sonra Amerika'ya geçen safkan, Woodbine'da Grup 1 koşuda beşincilik ve Tampa Bay'da Grup 3 koşuda üçüncülük elde etmiş olmasıyla ön planda. 3 Eve Of War, ilk koşusundan 7 boy farkla birincilik çıkarmıştı. Akabinde koşu içerisinde talihsizlik yaşayarak dördüncülükte kaldı. Şu anki durumu o güne göre çok daha iyi. Aynı mesafede güçlü bir sprint atarak kazanan 5 Skye Now, bugün iki yarış görmüş olmasının da etkisiyle çok daha iyi koşacaktır. 


7. KOŞU

3 GRACEFUL PRINCESS, geçtiğimiz sezon umut verdi. Bu sezona yeni antrenörüyle başlıyor. Bugün safkanın en sevdiği mesafede koşacak olması akıllıca bir tercih. Sekizinci kez piste çıkacak olan 5 Hunting Season, çim pistteki son yedinciliğinin arından katılacağı bu koşuda bu mesafede daha etkili koşabilir. 7 Shrewdness, İngiltere'den geldikten sonra burada iyi bir performansla üçüncü oldu. Göz ardı edilmemeli.

SAFKANLARIN SON GALOPLARINI, PERFORMANS PUANLARINI VE DETAYLI YORUMLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ