NALKAPON İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Kara Kamçı yeğenim müthiş İstanbul kurgusuyla 25 gaymeye leblebi gibi altılı dağıtmış. Onun sayesinde altılıyı bulan yeğenlerimi görünce gözlerim doldu. Böyle ufak paralara sevinmeleri her ne kadar beni hayrete düşürse de cep harçlıklarını çıkarmalarına sevindim. Çimler büyüdüğünde 30-40 bini ufak paralara buldurmam mümkün. Onlar kumda oynayıp sevinsin yeğenim şampiyonlar ligi çimlerde oluyor haberin ola. 

İzmir bültenine çok iyi hazırlandığım söylentileri doğrudur. 23 gaymelik müthiş kurgumla tevziyeden ufak bir parça koparmayı planlıyorum. Yancı Hikmet'in askerlik arkadaşı Gargara Osman misafir olarak kahveye geliyor, ona ufak da olsa tutmuş bir kupon yapıp cebine koymam lazım. Sonra Aydın'a döndüğünde orada yaşayan ganyancılara reklamımı yapıp popülerliğimi artırmama katkıda bulunabilir. 

Bakıyorum da bugün Şahpazlı bankom koşuyor. Onun resital yapacağını biliyorum. Ekürisi de fedailik yapacak. O gelirse altılıyı bulmam an meselesi. Öteki ayaklarda iğne deliği bırakmadım. Son ayakta da dinamit lokumlarımdan biri gelirse değme keyfimize. 

Yeni TJK Reisi etrafına topladığı üç beş kişiye ben anlatıp duruyormuş. Çimler büyüdüğünde vereceğim bombaları bildiğinden çok rahatsız oluyor yeğenim. Ama beni karşısına almak da istemiyor. Herkes ayağını denk alsın yeğenim yoksa takacağım bir çelmeyle tepetaklak olurlar bu böyle biline.

Sayfamdan çıkmadan önce omuz vermeyi unutma, ihmal etme. Yoksa darabayı indirip dükkanı kapatmak zorunda kalırlar, sen de Dayım bugün hangi bombayı banko yazdı diye deli divane olup gezersin. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. Müsveddeyi yok etmeyi unutma. Ortaklarımız çoğalsın istemeyiz değil mi?