1. KOŞU


Pakenham'da yumuşak pistte muhteşem bir ikincilik elde eden 5 ROYELLE, bugün çok daha iyi durumda koşacak olmasıyla favori. Wangaratta'daki dördüncülüğü ile 1 Rewarding Ruby, ilk üç için önemli aday. 20 haftadır koşmasa da 2 Saskia Rain tabeladaki yerini alacaktır. Bu sezon bir kez plase yapabilen 4 Multiplying'in Pakenham'daki son egzotik koşusu göz ardı edilmemeli. 

2. KOŞU

Son beş koşusunda üç kez plasede yer bulan, iki kez ikincilik elde edilen ve son olarak Sale'deki ikinciliği mükemmel olan 6 ROKARA, bu rakiplerinin arasında açık ara favoridir. İkiliden düşmesi çok zor.  

3. KOŞU

2 DESIGNER CHIEFF, ilk iki koşusunda da ikincilik elde eden safkan son koşusunda Pakenham'da birinciliği elinden kaçırarak çok az farkla kaybetti. Bu defa ekürisiyle birlikte çok şanslı. Kilmore'daki dördüncülüğü ile 6 Galactus ihmale gelmez. Benella'daki ikinciliği ile 5 Flying Banjo'nun da bugün için şansı var. 15 gün önce Pakenham'da birincinin iki buçuk boy gerisinde 7. bitiren 7 Johnnyel de dikkate alınmalı.

ÇIKACAK OLAN ATLAR: 10-5

4. KOŞU

Sandown'da favori olarak katıldığı mücadelede hayal kırıklığı yaratan 1 BEAU ZOOM, bugün bu rakiplerini geçebilecek güce sahip. Buradaki sert rakiplerinin koşmayacak olması büyük avantaj.

ÇIKACAK OLAN ATLAR: 4-5-10-13-14

5. KOŞU

60 kg ağırlıkla Geolong'da güzel birincilik elde eden 7 RAKOVSKY, bugün çok iddialı. Koştuğu beş yarışın üçünü kazandığı piste geri dönen 1 Ulusaba, rakiplerine tehlike yaratacaktır. İç starttan çıkacak olan 6 Coverging, ihmal edilmemeli. Güzel bir ikinciliğin ardından Stawell'de dördüncülük elde eden 3 Nashville Sound da şansı olanlardan.

6. KOŞU

İstikrarlı bir görüntü sergileyerek Cranbourne Hipodromu'nda koştuğu iki yarışı da kazanan 6 THE GENERAL önemli favorilerden. 18 hafta sonra pistlere dönece olan 2 Toosbuy, geri dönüş yaptığı beş yarıştan birini kazandı. Bugün tabelayı zorlayacaktır. Cranbourne'deki son koşusunda ikinci olan 4 Pariano ve 19 haftadır koşmayan 3 Cilauro da bugün kazançlı çıkabilecek safkanlardan.

ÇIKACAK OLAN ATLAR: 5

7. KOŞU

Cranbourne'da kazandığı yarıştan sonra Pakenham'da katıldığı yarışın sonlarında tempo kaybeden 6 ZIMOWY, bu koşunun favorisidir. Pakenham'da yumuşak pistte startla aldığı liderliği son 100 metreye dek koruyan ancak neticede bir boy farkla kaybeden 3 Shoot For Coomah'ın kazandığı üç yarışın da bugünkü gibi kuru pistte olduğunu unutmamak lazım. 33 haftadır koşmayan ancak geri dönüşleri daima iyi yapan 1 Danawi ve yerel yarışlara geri dönen 2 Cuban Toonite ihmale gelmez.

ÇIKACAK OLAN ATLAR: 4-7

8. KOŞU

Sale'de yumuşak pistte favori olarak katıldığı son koşusunda baş farkıyla geçilen 8 SHIFTY SHAMUS, bu pistte çok daha iyi koşuyor olmasıyla favori. Pakenham'da katıldığı mücadelede baş farkıyla ikincilikte kalan 2 Supre, Pakenham'da koştuğu üç yarıştan bir birincilik, bir de ikincilik çıkartan 5 Elgant Snitz ve ağır pistteki üçüncülüğüne ek olarak bir de yarış kazanan 3 Locko da kuponlardaki yerini almalı.
ÇIKACAK OLAN ATLAR: 6


MURAT KAYA'NIN BİR TEK, BİR DE BANKOLU CRANBOURNE TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ