1. KOŞU

Bu pist ve mesafede 4 boy farkla altıncı olduğu mücadelenin ardından klas düşüren 10 LASKA'nın antrenörü Michael Matz bu pistte yarış kazanmayı seviyor. Safkanın durumu iyi. Uzun süredir koşmayan 7 Calentita, idman pistinde çok iyi işler yapıyor. O da klas düşüren atlardan bir diğeri. Bugün 13. kez piste çıkacak olan 9 Princesa Crystal, tırnağının ucuna getirildi. 

2. KOŞU

Bu ayın başında ilk kez piste çıkan 6 CABRINA, formunu ilerletti. 200 metre daha da uzayan mesafenin işine yarayacağına inandığımız safkan, edindiği tecrübe ile çok şanslı.Üst üste ikincilikleri dikkat çeken 5 Water Wizard, son ikinciliğindeki performansını tekrarlarsa ön sıralardaki yerini alacaktır. Üç aylık bir aradan dönen 4 Trinni Sunshine'ın bugünkü rakipleri, daha öncekilere nazaran çok zayıf görünüyor. İyi bir yarış çıkarabilirse birincilik mücadelesinin içerisinde yer alır. 

3. KOŞU

Uzun aradan sonra piste çıkan 1 DOTDOTDASH, üç yarışlık kariyerinde bütün yarışlarını farklı hipodromlarda koştu. Geçtiğimiz yarışında sert rakipler arasında dördüncülük yapan safkan koşunun önde gelen isimlerinden. 3 Awesome Light, ilk kez koşacak olan isimler arasından en dikkat çekici olanı. Orjini çime yatkın, çalışmaları da güzel. Aralık ayından beri koşmasa da son üçüncülüğü bu grup için yeterli görünen 6 Make a Mint, kum performansları çok kötü olsa da orjin olarak çime yatkın görünen 5 Too Stylish da değerlendirilmesi gereken safkanlar.

4. KOŞU

4 TİME TO TWO STEP, geçen ay bu pist ve mesafede etkileyici bir birinciliğe imza attı. Safkan yarışın başlarında sıkıntılar yaşasa da sonlarda çok güçlü gelerek rakiplerini ekarte etti. Ayrıca o  koşusu 1600 metredeki ilk startıydı ve üstesinden geldi. Bu mesafedeki ikinciliğinin ardından kısa mesafede çok kötü koşan 6 Paynter Fest, son yedinciliğinde trafik sorunu yaşayan 9 Looking For More favorinin rakipleridir.

5. KOŞU

Bütün yarışlarını çim pistte kazanan ve son yarışını benzer grupta potoda baş farkıyla üçüncülükle bitiren 6 WILLING TO SPEED,  o gün oldukça geriden güçlü gelen safkanın bugün şansı daha yüksek. Amerika'ya gelmeden önce İngiltere birkaç plase elde eden 7 Valdolobo, burada kendini buldu ve üst üste iki birincilik elde etti. Bugün daha iyi bir grupta start alacak olsa da iki koşuluk sıçrayışı göz önünde bulundurulmalı. 3 Tricky Magician, bu pist ve mesafede kazandıktan sonra biraz daha uzun mesafede sonuncu olmuştu. Yeniden ideal mesafesine dönen safkan değerlendirilmeli.

6. KOŞU

Geçen ay, Aqueduct Hipodromu'nda grup 3 yarışta elde ettiği ikincilikten sonra bu rakiplerine geçilmesi zor görünen 2 UNTITLED, o gün son düzlüğe iyi çıkmıştı. Henüz dört kez koşan bu safkandan daha iyi yarışlar gelecektir. 

Çim pistteki son koşusu ölçü olmayan 3 Roman Empire, Şubat ayında kum pistte, maiden yarışta 9 boy farklı bir birincilik elde etmişti. Son koşusunda Tampa Bay'da grup yarışta beşincilik elde eden 1 No Getting Over Me, bir önceki yarışında çok sert grupta üçüncülük yapmıştı. Bu iki safkan bahislerde değerlendirilebilir.

7. KOŞU

Buraya grup yarışlardan gelen 3 PHAT MAN, son koşusunda kumda grup 2 yarışta ikincilik elde ederken bir öncekinde de kumda grup 3'te kazanmıştı. Eğer bugün çim pistte de aynı şekilde koşarsa ya da yarışlar kuma alınırsa kazanması işten değil. 

Bu pistte üç yarış kazanan 6 Gemonteer'in son iki koşusu grup mücadele. Yani bugünkü rakipleri daha uygun. Olumlu sinyaller verdiği son koşusunda 5 boy farkla geçilen 9 Grand Journey'in bu pist ve mesafede üç birinciliği var. O koşusunda pek üstüne gidilmeyen safkan, bugün gerçek potansiyelini ortaya koyarsa kazanabilecek güçte. 

8. KOŞU

Son koşusunu iyi bir dereceyle ve burun farkıyla kazanan 5 BIRD MAP, mesafenin 200 metre daha uzamasıyla bugün de şanslı olacaktır. 6 Little Miss Hot Mess, iki boy farkla ve kolay kazandığı yarışın ardından uzayan mesafede daha şanslı konumda. 4 Topo Grigio, 1600 metrede burun farkıyla kazanmıştı. Bu yıl Todd Pletcher-Luis Saez birlikteliğinin çok verimli olduğu göz önünde bulundurularak kuponlara yazılmalıdır.

9. KOŞU

Dar Gulfstream pistinde iç kulvardan çıkacak olması lehine olan 1 TEMPLE, rakiplerinden fazla koşup az farkla kaybettiği koşudan çok daha iyi bir performans sergileyecektir. Geçen ay burada daha hafif rakiplerini geride bırakan 3 Opry, Gulfstream'deki ikinci startında benzer bir koşuya imza atarak tehlike yaratabilir. İngiltere'de Royal Ascot Hipodromu'nda Hampton Court Stakes'te altıncı olan, 2018 yılında Bredeers Cup dördüncülüğü bulunan 11 Arthur Kitt, çok yetenekli bir safkan ve bu grupta iş yapar. 

BANKOLARI ŞAŞMAYAN MURAT KAYA'NIN, GENİŞ YORUMLU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ