ABD At Yarışı Programı (Detaylı Galoplar ve Dereceler)
Artık yabancı yarışlarda TJK PDF PROGRAM'a son! Videolar, pist durumu, galoplar, dereceler ve daha birçok detay burada!  

Programda "Also Eligibles" ifadesinden sonra yazılı olan safkanlar yedektir.

Bütün detayların yer aldığı kullanma kılavuzu aşağıdadır.


KULLANMA KILAVUZU

Yarış programı sayfamızdaki bağlantılardan birine tıkladığınızda karşınıza şu şekilde bir sayfa çıkacak: AÇILIŞ ORANI NEDİR?


Bahis şirketlerinin bir safkan için programdan iki gün önce belirlediği ganyana açılış oranı denilir. Örneğin 4/1 demek o safkanın 1'e 4 kazandırdığını göstermektedir. 7/2 ise 1'e 3,5 kazandığı anlamına gelir. 
WORKOUT NEDİR?

Atların isimlerinin üzerine tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Oradaki "workout" yazısı safkanın galobunu belirtir. Bu sayfada şöyle ifadelerle karşılaşacaksınız: 4F, 6F, 5F, 3F. Mesela 4F yazıyorsa bu, galobun 800 metre olduğunu ifade eder. 

Breezing: Rahat
Handily: Çok rahat
From the gate: Start çıkışlı galop


ATLARIN YARIŞLARINA NASIL BAKILIR?

Öncelikle "results" bölümüne tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Burada "chart" yazan bölüm, o yarışın detaylarını verir. Yani "kimle koştu, kaç boy farkla bitirdi. Yarışın bitiriş derecesi neydi." gibi sorularınızın cevabı orada. O tabloyu nasıl yorumlayacağınızı da aşağıda anlattık.


"E" harfi ile gösterilen bölüm ise Equibase sitesinin safkanın o günkü performansına verdiği puandır.

Video bölümü görüntülenemez. ÜCRETLİ yelik istiyor. 

Yarış tiplerinin kolaydan zora doğru sıralanışı ise şu şekildedir:

Maiden Claiming<Maiden Special Weight<Claiming<StarterAllowance<Allowance Optimal Claiming<Allowance<Stakes<GroupCHART TABLOSU NASIL OKUNUR?

Yarış detayları bölümüne, yani "chart" tıkladığınızda açılacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Fotoğrafı dikkatle incelerseniz okumanın ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz. 
Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.