1. KOŞU

5 KOTTONCANDY KISSES, bu pistteki ilk birinciliğini elde etmek için iyi bir şans yakaladı. Son koşusunda son düzlüğe kadar içeriden iyi yürüdü ve güzel bir dördüncülük elde etti. O yarışı tekrarlarsa kazanması işten bile değil.

2. KOŞU

3 INDIAN CROSS, iki yarış önce Sam Houston'da daha sert bir grupta kazandı. O gün dört boy farklı rahat bir birincilik elde eden safkan, bundan daha fazlasını yapabilecek güce sahip. Ardından Will Rogers'ta yakın ara bir ikincilik yaparken de görüntüsü iyiydi. Bu yarışları onu favori yapmaya yetiyor. 

Kaliteli jokeyi ile antrenörü bir araya getiren 5 De Bird İs Da Word, bu ayın başında burada yaptığı yarışı tekrarlarsa çok şanslı olur.

İki yarış önce aynı pist ve mesafede kazanan 6 My Macho Man, elde ettiği son dördüncülükten sonra performansını ilerletti.

3. KOŞU

5 REACHREACHREACH, dilbağı takıldıktan sonra mesafeyi arttırdı. Will Rogers kariyerine etkileyici başlayan safkan burada bir birincilik, bir de ikincilik elde etti. Yarış öncesi yapacağı seyahat safkan için problem teşkil etmiyor çünkü Ocak ayında Sam Houston'da benzer şekilde koşmuş ve rahat kazanmıştı.

7 Mullberry, son 10 yarışında 8 birincilik ve 2 ikincilik alarak tam bir istikrar abidesi olduğunu gösterdi. Bütün bu koşuları daha alt seviye rakipleri arasındaydı ancak geçtiğimiz yarışında bu pistte kısa mesafede iyi bir birincilik yaptı. Tekrarlarsa şansı var.

4 Miss Perfecta, çim pistte çok daha etkili olabilen bir safkan ancak burada da etkili olabilecek durumda.

4. KOŞU

2 RIDE TO THE WIRE, bu sezon Oaklawn'da bu gruptan çok daha iyi atlarla mücadele etti. Bugünkü kolay rakiplerinin tümünden çok daha iyi hız indeksine sahip.

5. KOŞU

4 FOREIGN CREATION, aradan sonraki ikinci yarışında elde ettiği üçüncülükteki  gruptakilerden daha basit rakiplerle koşacak. O günkünden çok daha fazla şansa sahip.

6. KOŞU

7 TRAPALANDA, Will Rogers kariyerine bu ayın başında 6 boy farklı birincilikle başladı. Son beş koşusunda üç birincilik, bir ikincilik, bir de dördüncülük elde etti. Kazandığı günkü zorlukta bir grupla karşılaşacak olması onu tartışmasız favori konumuna getiriyor.

6 Kats Second Silver, Sam Houston'da istikrarlı bir görüntüye sahipti. Will Rogers'taki yarışında iyi bir üçüncülük yaptı. Jokeyi ve antrenörü son birkaç gün içerisinde birlikte sekiz yarış kazandılar.

1 Alexandros, Sunderland Park'ta muhteşem bir ikincilik elde eden safkan, iç kulvar avantajına sahip. Will Rogers'a geldiği günden beri yaptığı çalışmalar da çok iyi.

7. KOŞU

4 SPECTECULAR TEMPER, Sam Houston'daki koşusunda "geliyorum" dedi. Bugünkü rakipleri çok daha kolay. Son koşusunda 1600 metrede de iyi koşacağını gösteriyor olmasıyla yarışın favorisi.