En Son!

6/recent/ticker-posts

08 Nisan Yabancı Otorite Hong Kong At Yarışı Tahminleri


Hong Kong ile alakalı söyleyebileceğim en önemli şey: Eğer bankonuz o ayakta değilse ganyanına filan bakmadan Moreira ve Purton'un bindiği atları yazın. Bu adamlar %25 kazanma oranına sahipler. Biri Karataş, öbürü Kocakaya. Öyle düşünün. Moreira, Hong Kong baş jokeyliğini son iki yıldır Purton'a kaptırdı. Üç sene üst üste o almıştı. Ondan önceki yıl yine Purton başjokeydi. Yani bir onda, bir bunda. İkisi de üst düzey jokeyler. Bu sene de kafa kafaya gidiyorlar ama Moreira, iki yarış fazlasıyla önde gidiyor. 

HARMONY N HOME: Son startında virajı 12. döndü. Dışa açıldı, öyle muazzam bir sprint attı ki biraz daha erken davransaydı, kazanması işten bile değildi. Purton, safkana ilk iki koşusunda binmişti. Ayrıca son çalışmalarını da kendisi yaptırdı. Safkan şüphesiz ki ağır kilosuna rağmen koşunun en şanslı ismi.

SIMPLY FLUKE: Gunnar ve Bullish Brother'ın süratlendireceği bir yarış olacak. Bu önemli çünkü Simply Fluke oldukça geriden çok kuvvetli gelen bir at. Önde böyle bir tempo bulacak olması onun çok işine yarayacak. Antrenörü Whyte, %10'luk bir kazanma yüzdesine sahip, bu yarışta jokey değişikliğine giderek başjokeylerden biri olan Brezilyalı Moreira'ya şans vermiş. Ki bence bu ikiliden birincilik gelir. Moreira, bu koşuyu affetmeyerek safkana hak ettiği birinciliği kazandıracaktır. 

SUNSET WATCH: Son koşusunda Class 2 yarışta yedinci olurken gerilerden koptu geldi. O gün 2 boy fark yedi, siz totosuna sakın aldanmayın. Bu grup tam ağzına layık. Eğer binicisi iyi idare eder, yerinde yürürse rakiplerine üstünlük kurmasını bekliyorum. Gerçi yarışın temposu pek yükselmeyecek. Çünkü Beauty Amigo dışında bir safkanın öne çıkacağını sanmıyorum. Diamond Brillant da böyle koşuları seviyor. Muhtemelen o da Beauty'nin arkasında bekleyip son düzlükte yürüyerek yarışı çalmayı deneyecektir. Her zaman böyle yapıyor. Özellikle son koşusunda sonuca çok yaklaştı. 

BALTIC WHISPER: Burada totosu en iyi olan Very Sweet Orange'ın kazandığı yarışta virajı en gerilerde döndü ve dış kulvardan çok güçlü bir sprint atmasına karşın dördüncülükten öteye geçemedi. Bugünkü avantajı ise yarışta birden fazla kaça katın olması. Şunun da altını çizelim: O günkü mücadelede Amazing Kiwi ikinci, Explosive Witness ise üçüncü oldu. Very Sweet Orange için çok rahat bir yarış olmayacak çünkü bu ayakta Allied Agility gibi süratli bir başka at var. Bu yüzden Baltic Whisper için yarış daha da müsait hale geldi, diyebiliriz.

FLASH FAMOUS // HOLY HEART: Koşuda iki kaçak at var. Biri Smoothies, diğeri de Bear Again. İşte bu durumda burada iki at öne çıkıyor: Flash Famous, Holy Heart. Flash Famous son iki yarışını kazanırken gerçekten de çok rahat bir görüntüye sahipti. Birinde içeriden daldı ve kolay kazandı. Diğerinde de en dıştan gelip yarışı kopardı. Holy Heart ise çok iyi bir sprinter. Birkaç yarış önce sentetikte attığı bir sprint var, gerçekten hayran kaldım. Son koşusunda çok gerilerde takip etmedi, orta gruptaydı. Düzlükte ortalardan daldı ve ikincilikte kaldı. Ama bu kez biraz daha geride kalacaktır. Çünkü dediğim gibi yarış hızlı gitmeye aday. Bence bu ayağı, bu iki atla geçeriz. 

STRONGER: Moment Of Power, Mr. Lumieres, Winner Supreme, This İs Class gibi birçok süratli atın bir arada olduğu mücadelede elbette en iyi hazırlanan kaçak at öne düşecektir ama tempoyu sert tutmak zorunda kalacağı da bir gerçek. Ön grubu yakın takibe alarak düzlükte adeta rakiplerini sürklase ettiği koşuyu izlediğimde Stronger'a hayran kaldım. O gün geçtiği safkanlara bir sonraki yarışı olan Class2 mücadelede geçildi ama gidişat işine gelmediği gibi, koşu düz pistteydi. Ondan da etkilendiğine inanıyorum. Ayrıca safkanı, Purton bizzat kendisi hazırlıyor. 

Yabancı Otorite Hong Kong At Yarışı Tahminleri

1.9.10.2.8.5.3
10 SIMPLY FLUKE BANKO
1.10.3 // 5.6
1.8.4.2.5.7
7.1.3
2 STRONGER // 5.6.12

18.9 TL // 126 TL 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar