En Son!

6/recent/ticker-posts

Teoman 01 Bursa At Yarışı Tahminleri


14 Temmuz Teoman 01 Bursa At Yarışı Tahminleri

1. Ayak

Şartlı 4 yarışta Kalimita, Garavas ve Akarcabeyi arkasından dördüncülük aldığı yarıştaki performansını tekrarlaması halinde o günkü görüntüsünün bu gruba üstünlük kurmasına yeteceğini düşündüğüm Capsicum favorim. Son beş yarışı İstanbul'da olan ve özellikle son koşusunda çok beğendiğim Rocking Out orjininin hakkını vermesi halinde çok şanslı olacaktır. 

2. Ayak

Annesi Kutbike, Cabire, Sarraf, Uluer gibi kalite isimlerle anneden kardeş olan Bolvadin, İstanbul'da çok kolay kazandığı yarışın ardından katıldığı grup yarışlarda etkisiz kaldı. Bu defa kendi klasına dönmüş olması ve kalite jokeyi ile ön planda tutuyorum. Son ikinciliğinde toparlandığı izlenimi veren Dilşeker ve dördüncü olduğu yarışta üst grup safkanları geride bırakırken sağlıklı bir görüntüsü olan Ormancı Dayı öncelikli olarak değerlendirilmesi gereken atlardır. 

3. Ayak

Son işlerinde eski formuna döndüğü izlenimi yaratan ve usta jokey Halis Karataş'ın da tercih etmesinin bunu onaylar nitelikte olduğu Babadöker ile son ikinciliğinde aynı ahırın atı kazanırken ikincilikte bitiren ve bugünkü rakibi Babadöker'i geçmeyi başaran Fratelli ikilisi bu ayak için yeterli olsa da geniş oynayanlar kazandığı koşu ile moral bulan ve gidişatın lehine işlemesi halinde sürpriz bir sonuca imza atmasını beklediğim Antonov'u değerlendirebilirler. 4. Ayak

Günün dördüncü ayağı hakkında fazla söze gerek yok. Kağıt üstünde Yıldırımbey, Cheri Cheri Lady ve Ballıkaya grubu ayırıyor. Yarış içerisinde bir at olağandışı bir performans sergilemezse ben bu üç atın dışına çıkmasının zor olduğunu düşünüyorum.

5. Ayak

Bir iyi bir kötü koşsa da ard arda iki ikinciliğinin ardından artık kazanacak düzeye eriştiğini düşündüğüm Ildır Rüzgarı'nı banko olarak önermek istiyorum. Çok daha iyi gruplarda harika yarışlar yapmasına rağmen bir türlü şanssızlığını yenemedi ama bugün artık buna bir son verecektir. 

6. Ayak

Son yarışlarını ölçü aldığım zaman burada Sheshbesh ve Dalicim ikilisinin küçük kuponlarda yeterli olacağı kanısındayım. Sheshbesh'i zaten bir önceki koşusunda da ön sıralardan önermiştim ve o gün fotoda kaybetse de  beni yanıltmadı. Dalicim ise içeriden çok iyi yol bulmasına karşın İstanbul'daki koşusunda burun farkıyla geçilmişti. Başta da belirttiğim gibi düşük bütçeler için ikisi yeterli. Yorum Gönderme

0 Yorumlar