Nasılsın yeğenim, iyi misin? Korunan virüs yüzünden kendimi eve kapattım. Tuvalete bile maskeyle gidiyorum. Canımı yolda bulmadım yeğenim. Gece alarmı kurdum, üç kere uyanıyorum. Elimi iyice yıkıyorum. Yüzüme kolonya sürüyorum. Camları, kapıları kapadım. Hiç kimseyi evime yaklaştırmıyorum. Kapıma hem gavurca hem de Türkçe, girilmez, yazdırdım. Dayım ne oldu da böyle OHAL ilan ettin, dediğini duyar gibiyim yeğenim. 

Dün akşam kahvede taş konkende emekli takımını söğüşlerken kapıdan içeriye Şarbon Mustafa girdi. Zamanında şarbon olmuştu da üstün zekam sayesinde kurtulmuştu. Nasıl olduğunu size söylemeyeceğim. Gizli bilgilerimi kimseyle paylaşmıyorum. Kahveye girdikten sonra iki kere öksürdü. Güçlü duyma kabiliyetimle öksürüğün kaynağının ciğerleri olduğunu tespit ettim. Sonra da ısı dedektörlerim onun ateşinin 39 derece olduğunu ölçtü. Sonra birden "Çaykur! Bana sıcak bir şey ver. Boğazım ağrıyor, kendimi yorgun hissediyorum." dedi. Hemen mahalle takımından Sırtlan Kemal'e bir işaret yaptım. Yanına Goril Orhan'la Timsah Kenan'ı da aldı. Hemen maskelerini taktılar. Eldivenlerini giydiler. Sonra da sopalarını alıp Şarbon Mustafa'yı döve döve kahveden attılar. Onu çıkardıktan sonra koruma kıyafetimi giydirip beni kahveden çıkardılar. Hemen bir taksi çevirip eve bıraktılar. Bütün kahveye kendilerini 14 gün karantinaya alma emri verdim. Çaykur Rıza da kahvesini iyice temizletecek. 

Görüyorsun yeğen, hem kendimi hem de etrafımdakileri ne kadar düşünüyorum. Sen sen ol evinden çıkma, sokaklarda gezme. Yoksa bu Şarbon Mustafa gibi biri karşına çıkar, telef olursun. Evinde otur, müthiş kurgularımın tadını çıkarırken kahveni yudumla.

Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

5.8.2.1.9.4.7
2.3.10.6.12.5
9.5.7.3
3 ÖZEKAN // 1.4
5.2.8.1
9 DEMETCAN BANKO

40.32 TL // 141.12 TL