Öncelikle Sihirli Kantarma ailesine katılmaktan dolayı çok memnun olduğumu dile getirmek istiyorum. Bu fırsatı bana tanıdıkları için bütün ekibe teşekkür ederim faydalı ve başarılı bir birliktelik olması dileğiyle…

                                                
Altılı ganyanın ilk ayağında çok vasat safkanların buluştuğu bir maiden koşu ve favorim CAPSİCUM. Son koşularında yarış içinde pek rahat görüntüsü olmasa da düzlük boyu yaptığı etkili sprintle iki yarışında da öndeki safkanlarla büyük arayı kapatıp yakın ara tabela içinde bitirdi. Üstündeki jokeyiyle beraber İzmir’den Bursa'ya gelen safkan mesafe tecrübesiyle zayıf rakiplerinin yanında yapacağı etkili sprintle yarışı kazanabilir. Ancak güvenilecek bir isim olmadığından, kötü koşması halinde rakip olarak tuttuğum safkanları sırasıyla şablonuma ekliyorum.

Altılı ganyanın ikinci ayağında iki safkanı rakiplerinin bir hayli önünde görüyorum. Bunlardan ilki; KUZEN. Geçen sene İzmir'de yarış hayatına etkili bir başlangıç yapıp İstanbul'a getirilen safkan, burada iyi gruplarda koşup etkili sayılabilecek performanslar sergiledi. Bu sene verdiği aranın ardından ise iki koşu gördü. Bursa’da 1200 metre kum pistte galop niyetine yarış görüp bir sonraki koşusunu ise İstanbul’da 1900 metre çimde koşan safkan, iyi bir mücadele örneği sergileyip klas bir ismin arkasından ikincilik elde etti. Formunu bulduğunu düşündüğüm isim, Bursa'da çim sezonun açılmasıyla  tekrardan buraya getirilerek müsait grupta çok etkilili olacaktır. Tek rakip olarak gördüğüm safkan ise BOLVADİN. Üst gruptaki son iki koşusunu ölçü almadığım bu at Ankara ve İstanbul'daki grup koşularının ardından çok uygun rakipler arasında yarışacak. Bugün ön grubun arkasında konumlanıp virajda temposunu yükselterek yarışa ağırlığını koyacaktır. Bu iki safkanın bu ayak için yeterli olacağını düşünüyorum.

Yaşadığı sıkıntılarının ardından, son koşusu öncesi güzel hazırlıklar yaparak düzeldiğinin sinyalini vermiş olan BABADÖKER, o gün için stili rakipleri olmasına rağmen startla beraber aldığı liderliği son 200'e kadar taşımış ve sonlarda kuvvetli gelen rakiplerine teslim olarak yakın ara üçüncülük elde etmişti. Bu koşuya da aynı güzel hazırlıklarla katılacak olup Karataş deklaresiyle kazanmaya çok yakındır.  BANKO.

Her ne kadar eski formunda olmasa da bir önceki koşusunda mücadele içinde yer alarak bu sene Touch The Wolf'un olmadığı her koşuda etkili olabileceğini gösteren Yıldırımbey, istediği gibi süratlenecek koşuda sonlardaki etkili ataklarıyla koşuyu kazanabilir, favorimdir Fakat uzun zamandır kazanamadığı için bu isme güvenemiyorum. 1400mt'ye kadar disi - erkek demeden her grupla baş edebilecek güçte olan son yılların en yetenekli kısrağı Cherry Cherry Lady, stili rakiplerini dağıtarak, sonlarda gelecek olan Yıldırımbey'e direnmeye çalışacak. En ciddi rakiptir. Bu koşudaki atlar arasında Bursa pistine en alışkın isim olan Ildır Beyi, ard arda kazandığı iki güzel yarışın ardından seriyi devam ettirebilir. Ballıkaya da G1 Surat Koşusu hariç ortalarda pek gözükmese de lehine tempolarda Yıldırımbey ile birlikte başlayacağı sprintiyle kazanabilir. Son olarak da kumaş olarak bu gruptan hiçbir eksiği bulunmayan Drive Faster, İstanbul'da bu grupla yaptığı koşuda yakın ara bitirmiş ardından alt gruptaki koşusunu rahat kazanmıştı. Kesinlikle mücadelenin içinde olacak olup bir diğer şans verdigim isim olacaktır.

ILDIR RÜZGARI – ROYAL SET : Koşuya baktığımızda Perfect Yıldız ,Çölan Rüzgarı, Likapa ve Onurefe ön tarafa hamle yapıp koşunun bir hayli tempolu geçmesini sağlayacaklardır, ben bu bahsettiğim dört safkanın şanslarının  bu sebepten dolayı oldukça az olduğunu düşünüyorum. Benim bu koşuda ön planda tuttuğum iki safkan var; ilki ILDIR RÜZGARI. Kaliteli bir safkan  olduğunu düşündüğüm isim  son koşularına göre daha mÜsait grupta yarışacak. Kısa bir sprinti olan safkan son yarışlarında  sprintine başladığı anda  talihsizlikler  yaşadığı için bir türlü kazanan olamadı. Bugün için geri planda yarışı takip edip düzlükte yapacağı etkili sprintle yarışı kazanabilir. Yine yarışın tempolu geçişinden istifade edecek  olacak safkan ROYAL SET son koşularında formunu buldu ve birinciliğiyle de ne kadar iyi durumda olduğunu gözler önüne serdi. Bugün için orta grupta yarışı takip edip yerinde yapacağı sprintle  etkili olmaya çalışacaktır. Bahsettiğim safkanların istediği yarışı yapamaması halinde yine ön grubun arkasında bekleyecek olan COMFORT ZONE  , Maiden bir isim olsa da yine aynı şekilde ön grubun arkasında konumlanıp her an ters bir yarış koşabilecek durumda olan DOCTOR HOUSE yarış içinde sürpriz beklediğim isimler.

Son ayak ise zorlu bir mücadeleye sahne alacak ve ben hiç riske girmeden şanslı gördüğüm tüm safkanları sırasıyla şablonuma yazıyorum.