ASAWAN // SAN BENITOAsawan'ın babası Lethal Force, Avrupa'da özellikle çim pistte ve de kısa mesafede etkili yarışlar yapabilen bir safkandı. Asawan ise bu yarışa oldukça iyi hazırlanmışa benziyor. İlk koşusunda maidenden çıkabilir. Şimdiye dek üç kez piste çıkan San Benito, henüz tabeladan düşmedi ve de son yaptığı 800 metrelik çalışmasındaki 25-50 rahat derecesi oldukça tatminkar görünüyor. Adana'nın en başarılı binicilerinden biri olan Mehmet Salih Çelik ile o da çok şanslı. 

HAS YAĞIZ: Has Yağız uzun aradan beri koşmasa da ara sonrası yarışlarında ne denli başarılı olduğu hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Uzun zamandır çalışmalarına devam eden safkan 1000 metrelik çalışmasındaki 25-1.02 ve de 600 metrelik çalışmasındaki 24-36 dereceleriyle güven veriyor. Evvelki sene grup 1 seviyesinde yarışlarda izlediğimiz Has Yağız'ın kısa vadeli koşularda da birincilikleri bulunuyor. Vermiş olduğu aranın ardından dinçlikle etkili bir yarış yaparak kazanacağını düşünüyorum.

DEEP RISE: Günün zor yarışlarından biri ve de ben bu ayağı banko ile geçebileceğimize inanıyorum. Zaten aksi durumda çok at yazmak durumunda kalırız ve de elimiz çok zayıflar. Eğer burada istediğimiz sonucu alırsak altılı cepte demektir. Deep Rise, son startında sulu pistte Leopon ve Filibya arkasından üçüncülük almıştı. O gün, hızlı giden yarışı üçüncülükte takip etmiş, sonlarda bu yüzden direnecek gücü kalmamıştı. Müslüm Çelik, o gün ilk defa bindiği bu safkanı artık daha yakından tanıyor ve de bu defa aynı hataya düşmeyecektir. Ben son viraj dönüldüğünde alacağı liderliği hiç kimseye kaptırmayarak kazanmasını bekliyorum. Günün ilk bankosudur. 

ARTUKLU // OĞUZBOYLU: Oğuzboylu'yu kazandığı gün çok beğenmiştim ancak bugün mesafenin kısalmış olması, ki muhtemelen pist de kuru olacak, beni Artuklu'ya yöneltti. Özcan'ın sevdiği stilde koşan bir isim ve de geçen yarış gibi Bildenhan'ın arkasına yatarak düzlüğü görecek, akabinde de aldığı liderliği korumaya çalışacaktır.  Oğuzboylu ise sonlarda yine etkili gelecektir. Çünkü form durumu epey ve de bu süreçte bu tip yarışları toplamaya gayret edeceklerdir. Bence küçük kuponlar için bu iki safkan yeterli olur. 

LADY TULPAR: Yarışın süratli gideceğinden yana hiçbir şüphem yok. Bu da Lady Tulpar'ın çok işine geliyor. Son iki yarışını tekrar etmesi halinde, sonlarda yapacağı kuvetli sprintle bu koşuyu lehine çevirme şansını yüksek buluyorum. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki burada koşacak olan Meleközge bir açık yarış atı ve de kumda koşabilecek bir orjine sahip olmasının yanı sıra çok iyi hazırlıklarla bu yarışa giriyor. Ahmet Çelik de boşuna binmez. Geniş kuponlarda veya farklı kurgularda bir çarpı atılmalıdır. 

Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.5.10.9 // 4.2.6.7
3 HAS YAĞIZ // 2
6.2.7.3.4
6.4.8.2.3.11
2 DEEP RISE BANKO
5.1 // 6.4

16.8 TL // 134.4 TL 

2. ALTILI

6.4.8.2.3.11
2 DEEP RISE BANKO
5.1 // 6.4
5.4.6.3.10.1.2
1 LADY TULPAR // 4
3.1.5.8 // 7.4.12

23.52 TL // 102.9 TL