Yabancı Otorite Belmont At Yarışı Tahminleri


Belmont yarışlarında birçok çıkan at oldu. Bu yüzden de AGFde birinci olan atların kazanması işimize gelmez. Ben bugün baktığımda güvenilip tek olarak yazılacak bir at da göremedim ama ilk ayaktaki Kantune tek atılıp ilk ayakta risk alınabilir diye düşünüyorum. 


Kocaeli pistinde sekiz koşulu program da her ne kadar plase eve sürpriz safkanların kazandığı program olsada  favori safkanların gelmesiyle birlikte yarış severlerin yüzünü güldüren bir gün oldu.


Günün ilk koşusunda Sinan Özen idaresinde SARIYAZMA 1.90 ganyanı ile koşuyu kazanırken altılı ganyanın başlangıç ayağında startla birlikte  numarayı alıp koşunun tüm yükünü son ana kadar çektikten sonra rakiplerinin ataklarına cevap veren HALENAY Mazlum Pir Demir idaresinde beyaz bayrak aynı yaptı. Bu koşu ile birlikte Mazlum Pir Demir altmış üçüncü  birinciliğini elde etti. HALENAY ise art arda ikinci birinciliğini almış oldu. Günün ikinci ayağında koştuğu ilk üç oşuyu kazanma başarısı gösteren günün yüksek favroilerinden olan ROMEO Umut Barlık idaresinde %48'lik AGF oranı ile koşuyu rahatça kazanmasını bildi. Günün diğer ayağında günün en yüksek agf oranına sahip olan %65'lik oynanma oranı ile NAZLIGELİNİM viraj üzerinde numarayı alıp sonlarda temposu düşmesine rağmen kazanarak yarış severlerin yüzünü güldüren bir başka safkan oldu. Altılı ganyanın dördüncü ayağında ilk defa bu pistte koşan WONDER jokeyi Onur Yıldız ile startla birlikte numarayı alıp rakiplerinin ataklarına karışılık vererek kazanan bir başka safkan oldu. Günün beşinci ayağında kazanan FRENKLİ RÜZGARI virajı rahat dönmesine rağmen sonlarda güçlü ataklarla yanına yaklaşan RAINY MAN ile zevkli bir mücadeleye girmiş fakat koşuyu kazanarak günün bir başka favori safkanı olarak Kadir Tokaçoğlu idaresinde kazanan bir başka safkan oldu. Günün kapanış koşusunda ise RİO KARNAVALI Umut Barlık idaresinde koşuyu zorlanmadan kazanarak kapanışı yapan isim oldu.