İşlerimden ötürü geniş yorum yapamıyorum ancak banko olarak önerdiğim Nazlıgelinim çalışma ve derece olarak gruptan ayrılıyor. Gördüğüm kadarıyla günün de en güvenilen ismi olan bu atı yıkarak elimizi zayıflatmak yerine diğer ayaklarda sürpriz aramak daha doğru olacaktır. Şansınız bol olsun. 
Ankara Hipodromunda  dokuz koşulu yarış programın da yarış severler iki altı ganyan oynama şansı buldular. Günün Tamamına baktığımız da daha çok sürpriz safkanların kazandığı program da kazanan yarış severlerin yüzünü güldüren ikramiyler açıklandı.

Birinci altılı ganyanın ilk ayağında %59 AGF oranı ile ÖZAYBER Halik Karataş idaresinde günün büyük favorilerinden olmasına rağmen koşudan üçüncülükle ayrılırken koşuyu %5,61 lik agf oranı ile Mert Ali Solmaz'ın bindiği İNCİRLİTEPE sürprize imza attı. Bu birincilik ile Mert Ali Solmaz yirminci birinciliğine ulaşmış oldu. Günün ikinci ayağını favori safkan olan BENYOĞUM Halis Karataş idaresinde koşunun yükünü çeken BÜYÜK DOĞUYA son metrelerde hakim olarak kazanırken bir nebze yarış severlerin yüzünü güldürmesini bildi. Günün üçüncü ayağında sonları çekişmeli geçen koşuda PERAL GEM Gökhan Kocakaya idaresinde %4.62'lik oynanma oranı ile günün bir başka sürprizini gerçekleştirirken İkinci altılının başlangıç ayağı olan birinci altılının ise dördüncü ayağına denk gelen koşuda ise SER EMİR Günün başarılı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde son düzlükte yaptığı aksiyonlar ile rahat şekilde kazanırken, Diğer koşuda ise üç safkanın ön plana çıktığı koşuda TESLA sonlara daha diri girerek rakiplerini ayırırken %5.72'lik AGF oranı ile sürprize imza attı diyebiliriz. İlk altının kapanış ayağı olan  ve Günün en önemli koşusu olan Karaca Bey Tarım İşletmesi Koşusunu sonları zevkli geçen mücadelede Uğur Polat idaresindeki SORGUN ASLANI kazanırken ilk Grup koşusunu da kazanmış oldu. Birinci altılıyı dıpru tahmin edenleri tatmin edecek bir ikramiye ortaya çıkarken, Günün dördüncü ayağında bugünde bir başarıya imza atıp Takip Atlar Köşemiz de üstüne basa basa yorum yaptığımız ve Kara Kamçı'ın banko önerdiği Gökhan Kocakaya idaresindeki KAİNAT bizi yanıltmayarak sonlarda rakiplerine aman vermeden sonuca ulaştı. Günün Beşinci ayağında viraj üzerinde iç bariyerden dalarak koşunun liderliğini alıp sonlara kadar direnen SOCRATES Saadettin Boyraz idaresinden kazanırken Kapanış koşusunda ise YILDIZGÜZELİ'nin sonlara kadar lider girip foto finişe yakın bir yerde günün bir başka sürpriz safkanı olan KÜÇÜK CEMRE'ye foto finişe yakın bir yerde teslim olması ile son buldu.