Dün İstanbul'da ikide iki yaptık. 5.868 TL ikramiye kazandık. İstanbul'daki başarılı tahminimi görmek için ŞURAYA tıklayabilirsiniz. Bundan sonra her zaman olduğu gibi daha büyük ikramiyelerin peşinde olacağız. 

Tam beklenildiği gibi uzunda iyi işler çıkaran ve de iki ikincilik üstü üstüne yapan Kara Çetin, son koşusunda kendisine güvenenleri yanıltmayarak ağır kilosuna rağmen kazandı. Bu yarış öncesi yaptığı 600 metrelik çalışmasındaki 27-41 rahat dereceli çalışmasıyla da formunu koruduğunu belli ediyor. Bugün de geçen yarışındaki gibi iddialı olacağından şüphe yok. Ancak kötü koşar ya da aprantisi hata yaparsa bu yarış çok karışık bir hal alacaktır ve de her at kazanma şansı elde edecektir. Bu sebepten ben de bu senaryoya göre bir şablon kurdum ve de burada sürpriz arayışında olacağım. Ancak uygun grupta ve de tam mesafesinde küçük kuponlarda tek atılabileceğine inanıyorum. 

Günün ikinci ayağı maiden yarışta benim bankom Patlıcan olacak. Hatırlarsanız  ikinci olduğu gün Halis Karataş, beşinci ayakta aynı antrenör Metin Saçan'ın hazırladığı My Moonshine ile çok rahat bir birincilik almıştı. Bence o gün her iki at da hazırdı ve de Patlıcan, potoda kaybetti. İki gün önceki şartlı yarıştan silinip maiden koşuyu tercih eden safkan anadan Mavi Gözlü Dev ve de Sarı Mustafam ile kardeş. Her iki safkan da kendi klaslarında iyi atlardı ve de çim pistte yarış kazandılar. 1200 metrede 26-1.03-1.15 çalışarak ve de 600 metrede 24-36 rahat yapan safkan oldukça hazır görünüyor. Bence bu defa maidene veda edecektir. Günün bankosu olarak tavsiye ediyorum. 

Günün üçüncü ayağı, şablonum için bir set. Çünkü bu ayakta biraz riske girdiğim söylenebilir. Uzun mesafe tecrübesi ve de son katıldığı koşular ile ile Hazelnut, benim favorim olacak. Binicisi ile hiç sıkılmadan yaptığı 600 metrelik çalışmasındaki 27-42 çok rahat derecesi de aşama içerisinde olduğunu gösteriyor. Angel Fly, Koşucu ve de Running Thunder ile anadan kardeş olan Keep Dancing, bu yarışa Mertcan Çelik ile hazırlanmış, hem de mutlaka ilk ikiye girmesi gereken bir isim. 1000 metrelik çalışmasındaki 25-1.03 çalışarak ve de  600 metrede 24-37 rahat yapan safkan, bu derecelerini koşuya yansıtabilirse kesinlikle ilk iki içerisinde olacaktır. Poyraz Dağı ise benim sürprizde önereceğim bir safkan. Takibimde olup iyi orjiniyle patlama yapacağı günü bekliyorum.

Gürsoyhan hem başarılı yarışları hem de aprantisinin tercih ederek binmesi ile öne çıkıyor. Son koşusunda tempodan ve de mesafeden olumsuz etkilenen Doyoun Hearted, bu kez 1600 metrede koşacak olmasıyla şansını katladı. Yine takibimde olup sürprizde değerlendireceğim Muammer Bey'i de burada yazalım.

Biceroğlu, kısa vadeli koşuda gerçekten çok iyi koştu. Arslan Turbo ve de Çaltepe'yi geçmek az iş değil. Bugün yarışın mesafesi de çok uygun. Şüphe yok ki yarışın favorisi olacak. Ancak ben toparlanan Koca Muğlalı'dan bugün farklı bir yarış bekliyorum. Bu sebepten Biceroğlu'na ikinci sıradan şans tanıyacağım. Handikap 17 yarıştaki görüntüsüyle Aşık Bey de toparlandığını belli etti. Üç yarış gören Karamıh, bunlardan birini kazanmıştı. Bugünkü grup da dişine göre.  Üstü üstüne ikincilikleri ve de uygun kilosuyla Keleşhan ihmale gelmez. Son dördüncülüğü dikkat çeken Efeberk de mutlaka kuponlarda bulunmalıdır. 

İkinci maiden bana sürpriz kokusu veriyor. Çimde iyi koşacak atlar var. Çimde 11 yarış koşup 7sini kazanan Serpinti ile anadan kardeş olan Darkin ve de Star Force'un anadan kardeşi olan ve de babasından ötürü çimde iyi koşmasını beklediğim Storm Breaker, bugünkü jokeyi ile 1000 metrede yaptığı çalışmasındaki 1.03 derecesiyle yeşil ışık yakan ilk iki isim. Son çalışmasında Hakan Yıldız ile 23-35 rahat yaparken çok iyi bir derece elde eden Khan Of The Sea, çimde iyi koşmasını beklediğim Snow Hound ile Abana Beyi ve de aradan sonra dinçlikle iyi koşacak olan Prenses Beso, kuponlarda yer almalıdır.

Ben ikinci altılının üçüncü ayağında öncelikli şansı Hayrişim'e tanıyacağım. Bunun en önemli sebebi ise mesafenin 1200 metre olması. Üstü üstüne ikinciliklerinden iyi rakiplerle koşan Ultima Forsan ve de Mehmet Kaya'nın iyi bindiği Berdar, rakipleridir.

Hızlı giden yarışları çok seven Grayocean, bugün de tam istediği gibi bir grup buldu. Bir yandan Power King, öte yandan Can Dadaş... Dombra ve de El Nino da tempo vermeseler de ön tarafa yakın gidip yarışın yavaş gitmesine izin vermeyeceklerdir. Gerilerden gelmeyi çok seven Halis Karataş için bu yarış tam biçilmiş kaftan. Sonlarda belki Long Runner ile kapışır ama bu koşuyu kazanır. Günün bankosudur. 

Sabahan Gelin, Bursa'dan gelen bir safkan. Binicisinin jokey olması için de sadece 10 yarış kaldı. Gündüzeli ekürisi de kendisine çok şans tanıyor. Şimdiye kadar hiç kısa vadeli yarış kazanamadı. Ben bunun kendisine tanınmış bir başka şans olduğuna inanıyorum. Bakalım nasıl değerlendirecek. Rakip olarak da İstanbul'daki son dördüncülüğünden sonra formunu yükselten Hopa Şahı ve de iyi orjinli olup yarış gören Mirenda'yı öneriyorum.

Günün son koşusunda yine ilk koşudaki gibi bir tercih yaptım. Çok iyi bir orjine sahip olan Field Star, ilk koşusunda düzlükte tecrübesizliğinin karşılığı olarak jokeyine zor anlar yaşatmıştı. Mehmet Kaya bu defa çok daha iyi binecektir. Safkan da edindiği tecrübeyle çok başka koşacaktır. 600 metrelik 24-37 rahat galobuyla da güven veren tayı küçük kuponlara tek atıp bekleyebiliriz. 

Herkese bol şans dilerim.Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 KARA ÇETİN // 3.5.6.8.4
7 PATLICAN BANKO
3.8.4
2.1.5
5.4.6.2.11.1
4.6.13.11.1.10

22.68 TL // 136.08 TL 

2. ALTILI

5.4.6.2.11.1
4.6.13.11.1.10
2.5.3
7 GRAY OCEAN BANKO
2.7.8
4 FIELD STAR // 3.2.5.6.14

26.88 TL // 136.08 TL