BANKOCU AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Uzun mesafede daha başarılı olmasını beklediğim Oddjob ve artık maidenden çıkma zamanı gelen Aksakal tek olarak değerlendirilebilir. 

Benim adım Nalkapon; ben bu oyunu bozarım. Bursa'da müthiş kurgum TJKnın planına kurban gitti yeğenim. İlk ayaktan sürprizi yapıp altılıyı bulacağımı görüp bankomun üstünden jokeyini attılar. Beni arayıp, aman dayım sende son ayakta 6 numara yok köy kasaba kurar galobunu canlı izledim kronometrem kırıldı, diyen seyis yeğenimin de gözlerinden öpüyorum. Tıpkı söylediği gibi müthiş kazandı. İstihbaratımın gücünü herkes görmüştür umarım. Bazen böyle son dakika tüyolarım olabilir haberin ola. Bana hakaretler edip etrafımı saran densizler de son dakika bombalarımdan faydalanmıştır yeğen. Onların derdi benimle değil çılgınlar gibi kıskandıkları üstün altılı bilgim ve dünyanın dört bir yanına kök salmış istihbarat ağımla. Hakkımda yazılan hakaretleri itinayla takip ediyorum. Hepsi gereken cezayı alacak; şahsıma karşı yapılan hakaretleri bedeli ağır olur bu böyle biline. 

Yeğenim çerez parası verecek İzmir'e ufak bir kupon hazırladım, ister aynen oyna istersen tuttuklarını ekle. Zaten oradan aldığımız paralarla Urfa'da şov yapacağız. Urfa'daki seyis yeğenlerim müthiş çalışmışlar bana en güvenilir bilgileri verdiler. Hepsini gözlerinden öpüyorum. 

Bazı yeğenlerimin beni delice savunduğunu görüyorum. Onlar mükafatını alacaklar ama bir çift lafım var; İt ürür kervan yürür yeğenim. Nalkapon'u 38 yıldır TJK devirememiş üç beş densizin lafıyla mı yıkılacağım? Kendinizi yormayın, boş tenekeden çok ses çıkar. Bana hakaretler edenler bankolarımın peşindeler. Beni kızdırıp daha müthiş kurgularımı görmeye çalışıyorlar ama unutmayasın yeğenim; hızlı giden atın boku seyrek düşer. Biz yavaş yavaş emin adımlarla tevziyeye doğru yürürken onlar 100 liranın peşinden koşmaya devam etsinler.