TUNÇÖVEN ilk yarışını çim pistte koşup etkisiz olan safkan bir sonraki yarışında kum pist koşup üçüncülükte kalırken gayet iyi görünmüştü. Son yarışında ise Ş-2 koşup koşuya ayak uyduramayan safkanın jokeyi son 300 de enseye basmıştı. Dinlendirilen safkan bu yarış için yaptığı 800//57 400/28 rahat işi ile katılacak güne tek ile başlamak için ideal ismi banko olarak öneriyorum.


AKALTAY Koşu hayatına bu sene başlayan, kum koşularında fazla etkili olmadıktan sonra koştuğu uzun mesafeli çim koşusunda tabelanın hemen arkasında beşincilikte kalmıştı. Daha sonra koştuğu 1900 metre çim pist yarışında üçüncülükte kalan safkan o koşuda bariz olmasa da foto finişe yakın yerde faule maruz kalıp baş-boyun farkı ile üçüncülükte kalmış, bir sonraki deklare olduğu yarıştan çıkarıldıktan sonra GR3 koşuda sert rakipler arasında başarısız olsa da uzun zamandır takibimde olan safkan dan bu koşu da farklı bir yarış bekliyorum. Günün sürpriz hanesine yazılacak isim ilk atımdır. 

HAFO koştuğu iki yarışta da birincilik elde eden DİANA bence zorlanmadan kazanmıştı. Bugün farklı rakipleri olduğunu düşünüyorum. Henüz birincilikle tanışamayan HAFO  kısa mesafeli yarışlarda başarılı olsa da formunu tam bulamadığı günlere denk gelmişti. Son yarışında düzlük sprintini ayarlamış fakat biraz uzun tuttuğu için foto finişe taraklama girmişti. Bugün değişen jokeyi  ile öndeki rakiplerine fazla avans vermez ise koşuyu kazanacağını düşünüyorum. Rakip arayanlar DIANA ve bu pistte son koşusunu kazanırken son süratli giden yarışta 800//45.8 ile geçen WICTORY PROMISE değerlendirebilirler. 

MANTİCORE İstanbul pistinde yarış hayatına başlayan safkan iki defa koştuğu GR3 koşularda yarıştan üçüncülük çıkarmıştı. Sonrasın da koştuğu yarışlarda kendince başarılı olan bu sene koştuğu dört koşunun birisini kazanma başarısı gösteren isim bu mesafede kazandığı yarışta 1.22.88 yaparak buradaki rakiplerinden 1.5 saniye daha iyi derece çıkarmasını bildi dileyenler dişine göre grupta alternatif tek olarak değerlendirebilirler. Rakip arayanlar bu tip gruplarda her zaman söz sahibi olabilecek kapasitede olan LADY GIRL ve İREMSU değerlendirebilirler.

KARA KAMÇI AT YARIŞI TAHMİNLERİ