PADRE PADRONE Hazırlıklarına bakıldığında rakiplerinin bir adım önünde görünen tay, Ribella gibi şampiyon bir isim temsilcisi. Son çalışmasında 22//36 rahat yapan isim ilk atımdır. Cherı Cgrı Lady ve Hard Baby gibi klas isimlerin anneden kardeşi olan OMER IN MY MIND iç pistte düzenli şekilde sürdürdüğü çalışmalarında akışlı görüntü sergileyen bir isimdi.Güçlü kan hattı ile ikinci şans verdiğim isimdir.Ekürisi Rey ile birlikte yaptığı çalışmasında daha etkili görünen KENOBİ usta jokeyi ile maiden dan çıkabilir. İç pistte yaptığı çalışmasının son 200'ün de çok akışlı ve dinç görünen FIRST SHADOW ve Yalçın Harası'nın iyi hazırladığı RAN sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

MISS PLANET Geçtiğimiz yıl grup koşularda daha sert rakipleri geride bıraktıktan sonra bir süre geriye alınıp hazırlıklarında dinç görüntü sergileyen safkan nefes yönünden etkilenmez ise koşuyu kazanma şansı en yüksek isimdir. Önde kendi temposunu kurmaya çalışacak olan bu sen tek çıktığı koşuyu sentetik kumda kazanan VALENCİA son çalışmasın da iç pistte 24//37 yaptı. İkinci şans verdiğim isimdir. İstanbul sezonu kapanınca İzmir pistinde İki yarış görüp birisini kazanan geçtiğimiz yıl burada çim yarışı kazanarak maidena veda eden PANTA REI usta jokeyi ile üçüncü şans verdiğim isimdir. Temposu yüksek koşularda kazanma oranı yüksek isimlerin başında gelen, son yarışında bunu ispatlayan COSMİC DANCER ve bir yarış görüp dördüncülükte kalmasına rağmen sert rakipleri arasında, bu sene çıkışta olan Aksoy ekürisinin tayı DİABOLİK sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

SERDÜMEN Yarış hayatına Ankara çiminde başlayıp GRUP-1 HATAY koşusu hariç diğerlerinde etkili olan safkan, sezona İzmir pistinde dört yarış art arda kazanarak başladı. Bugün daha sert rakipleri olmasına rağmen Yeltay'ın temposunu belirleyeceği koşuda en şanslı isim olarak görüyorum. İzmir pistinde rakiplerini yanına yanaştırmadan kazandığı koşuları sonrası yeniden İstanbul pistine dönen YELTAY, Daha önce bugünkü koşu mesafesinde üç defa start alıp kazanamadı. Bugün şansızlığını kırabilir. Son yarışında Döver ile ikili mücadeleye girip son ana kadar direnen AKKULA yeniden sevdiği çim pistte start alacak olmasından dolayı iki rakibinin hata yapmasını bekleyecektir.