Yabancı yarış tahminleri için sitemizi ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz. En geniş kapsamlı içerikler, en isabetli yorumlar ve en başarılı tahminler sitemizde her gün sizi bekliyor. Hem de hiçbir karşılık beklemeden.


Yabancı Yarış Tahminleri 

Yabancı yarış denilince akla ilk gelen at Secretariat'tır. Babası Bold Ruler Preakness Stakes galibi olan safkan tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi safkan İngiliz yarış atı olarak kabul edilir. 1971 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde en önemli klasik koşular olarak kabul edilen Triple Crown'ı kazanmış ve Belmont Stakes'te en yakın rakibine yaklaşık 30 boy fark atarken halen kırılamayan 2.24lük derecesine hiçbir at yaklaşamamıştır. İlginçtir ki o dönemde yabancı yarış tahminleri konusunda otorite olan kişiler bu atın uzun mesafede başarısız olacağını iddia etmiştir. O ise adeta hepsine cevap verircesine resital yaparak fotoya uzanmıştır. 

İştirak ettiği yirmi yarışın on altısından birincilikle ayrılan Şampiyon'un kariyer kazancı 1.316.808 $dır. 1973 senesinde emekliye ayrıldıktan sonra aygırlık döneminde kendisi gibi muhteşem atları yarış pistlerine kazandırmıştır. Ladys Secret, Risen Star ve Kingston Rule onun kanından gelen başlıca kalite atlardır. Yabancı yarış tahminleri ile ilgilenen kişiler tüm bu atları yakından tanımakta ve soylarından gelen tayları da merakla izlemektedir. 

Secretariat'ın yarış yaşamı boyunca elde ettiği önemli başarılar ise şu şekildedir: Sanford Stakes (1972), Hopeful Stakes (1972), Futurity Stakes (1972), Laurel Futurity (1972), Garden State Futurity (1972), Bay Shore Stakes (1973), Gotham Stakes (1973), Arlington Invitational (1973), Marlboro Cup (1973), Man o' War Stakes (1973), Canadian International (1973); Triple Crown: Kentucky Derby (1973, 1:59 2/5), Preakness Stakes (1973,( 1:53)), Belmont Stakes (1973, 2:24). Yabancı yarış tahminleri veren ve uluslar arası koşulara ilgi duyan kişiler her sene Triple Crown'ın her ayağını ilgiyle izler ve yeni bir şampiyon çıkacak mı diye merakla bekler ve Belmont Stakes rekorunun kırılıp kırılamayacağını heyecanla izler. 

Yurtdışında start alan atların bizim atlarımızla kıyası bile mümkün değil. Henüz ülkemizden bir tane dahi uluslar arası alanda başarı sağlayan bir safkan çıkmış değil. Tam manasıyla ülkemizdeki Arap - İngiliz karşılaştırmasını bizim atlarımızla yurtdışındaki atlar arasında yapabiliriz. Yabancı yarış tahminleri konusunda sitemizde bir alan açtığımız ve fikirlerimizi paylaşmadan evvel program dahilindeki atları tek tek inceleyip son koşularını izlediğimiz için oradaki atları daha yakından tanıma imkanımız oluyor ve sergiledikleri performanslar karşısında bizde neden böylesi yok diyerek iç geçiriyoruz.