Adını Sen Koy grubun üstünde bir performansa sahip olan safkan kazanmaya yakın olan isimdir. Halis Karataş ile uyum içerisinde olan safkan için tek sıkıntı bu denli kalabalık koşuya çok çıkmamış olması bir takım sorunlar yaşamazsa yarış içerisinde kazanması en olası isim.

Firey Ates ve Noisy Ahmet Çelik ile ilk yarısına çıkan iki isim benzer derece yaptılar bugün birisinde sihirbaz birisinde de Ahmet Çelik olacak bu ikili ayırmak zor olacaktır.

İdealist bu grubun üstündeki isim zor yarışta ağır kilosuna rağmen kazanmaya yakın isim rakip olarak Hışman ile uyum içerisinde olan performansını her gün üst seviyeye çıkaran Taşova ve bu kan hattı ile daha başarılı koşmasını beklediğim Haber Atlı'yı görüyorum.

Hızlı gitmesini beklediğim koşuda sprinter atların daha başarılı olacağına inanıyorum Duke Of Kent yeni ekürisi ve çalışmaları ile rakiplerinden bir adım önde görüyorum.

İki defa sentetik piste çıkıp bir defa ikinci bir defa birinci olan kısrak son yarısında da sprintinin kesilmesine rağmen o gün gelip yine altını olmuştu. Hem uzayan mesafeyi sevip hem de sentetik piste yatkın olan safKan bu grup içerisinde 2000 metre sentetik birinciliği ile grubun en kalite ismi olduğunu şüphesiz ortaya koyuyor. Viraj ile birlikte Katsuya'yı yakın takibe alırsa rahat kazanmasını beklediğim Mandarin günün en sağlam bankosudur.

Bu grubun üstünde performansa sahip olan Kaizbert temsilcisi Biçer kazanmaya en yakın olan isim favori olarak önerdiğim bu safkandan birincilik sekerse kimin kazanacağını kestirmek zor olacaktır.