BANKOCU AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Sevdiği çim piste geri dönen Precious Jewel'ın Özcan Yıldırım ile bugün kazanacağını düşünüyorum. Rakipleri çok sert değil ve gerçekten de bu ayakta tek atmadığımız taktirde çok at yazmamız gerekiyor. Kurgu açısından en doğrusu tek atıp diğer ayakları sağlama almaktır. 

Bugün Adana ilk ayakta sürpriz bir bankom var. Artık çim koşularının başlaması ile at sayısında belirgin bir artış meydana geldi ve buna paralel olarak ikramiyeler de yükselecektir. Bir yandan işimiz zorlaştı diyebiliriz fakat isabetli tahminler yaptığımız günlerde kazanacağımız miktarlar tatmin edici olacaktır. Özellikle, herkes için sığınma limanı konumunda olan Kinowa'yı neden yıktığımı merak edenler olacaktır. Kısaca özetlemem gerekirse; bu safkanın geçmiş yarışlarını dikkate aldığımızda uzun mesafede biraz zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Buna ilaveten eküriler de hem kalite hem de form olarak iyi durumdalar. Son olarak geçtiğimiz haftalarda uzun aradan sonra yarış kazanan hemen akabinde çok da iyi olduğunu söyleyemeyeceğimiz kısa mesafede bir üçüncülük elde eden Divine Heart hakkında da olumlu duyumlar aldım. Umarım diğer ayaklarda düşündüğümüz gibi neticeler elde eder ve iyi bir ikramiye ile Adana'yı uğurlarız.

MEDYA: Bu gruptan daha iyi bir at olduğunu düşündüğüm safkan sorunlarından kurtulduğunu son yarışındaki görüntüsü ile gösterdi. O gün Gezginci gibi güçlü bir rakibi kazanırken tabelanın hemen dibinde bitirmişti. Bugün kantarmasını çok iyi tanıyan jokeyi ve uzayan mesafede daha iyi koşacağını da düşünmemle bankomdur.