11 Temmuz Bankocu Kocaeli At Yarışı Tahminleri

İlk ayakta Safir Kız çok ön plana çıkmış durumda ancak ben ilk ayakta böyle ağır favoriler görünce tedirgin oluyorum. İsteyen bu atı tek atabilir çünkü kazanması normal sonuç olacaktır. Fakat diyelim ki bu at beklenildiği gibi koşamadı, peki o zaman ne olur? Yarışa şöyle bir baktığımızda kim kazanır kestirmek çok zor. Bu yüzden ben şablonumda kuponumu bu ayak için üçe böldüm ve üç farklı seçenek sundum. İsteyen tek atsın, isteyen beş at yazsın, isteyen de kapatsın.

İkinci ayakta son yarışında tek önerdiğim Kırmızıkaya yine geçebileceği bir grubu hem de bu defa düşük kiloyla bulmuş. Nevzat Avcı ile de çok iyi anlaşıyor. Bugün bu gruba baktığımda kazanma ihtimali olsa da ön grupta yıpranacak atlar olduğunu görüyorum. Bu yüzden Typhoon ve Muson Rüzgarı da ekleyerek üç atla geçeceğim. Typhoon'un son yarışını beğenmesem de bir önceki koşusunda Hayatı Cedid arkasından ikinci olurken beğenimi kazanmıştı. Gökhan Gökçe en son bindiğinde de çok daha iyi bir grupta ikinci olmuştu. Zaten bu jokeyi altı defa binmiş ve bir kere tabelaya giremiş, iki kere de kazanmış. Son olarak Mustafa Çiçek tercihiyle Muson Rüzgarı da yazınca benim için kapanıyor. 

İstanbul'da Mortodela, Temel Reis, Torun Rüzgar gibi atları hiç de zorlanmadan kolay bir şekilde gerisinde bırakan Grand Efe, dün büyük bir sürpriz yapan başarılı aprantisi Mazlum Pir Demir'le kazanacaktır. Bugün bu atı banko öneriyorum.