Teoman 01 Ankara At Yarışı Tahminleri


Günün birinci koşusunda idman pistinde çok iyi olduğu ve hazırlıklarındaki görüntüsünü sahaya yansıtması halinde çok farklı bir yarış yapacağı duyumunu aldığım Şafak Kuşu Müslüm Çelik tercihiyle favorimdir.


Aradan sonraki son yarışında takıları çıkarılan Oğlum Ejder'i bayağı toparlanmış gördüm Adana da daha iyi atları geçme başarısı gösteren bu safkan günden güne daha iyiye giden durumu ile birinci atım.

Üçüncü koşu oldukça süratli gitmeye aday bir yarış ve ben burada sonlarda güçlü ve diri gelebilen Balka'ya ilk şansı veriyorum.


Adana'dan gelen sprinter safkan Puzzle kazandığı yarıştaki görüntüsüne ilaveten jokeyi Özcan Yıldırım'ın da tercih etmiş olmasıyla günün en sağlam bankosudur. Bildiğiniz gibi anne kardeşi Paspartu da Özcan'la harika yarışlar yapmıştı ve benim gördüğüm kadarıyla Puzzle ondan daha iyi bir at.

İkinci maiden yarışta galoplarında beğenimi kazanan Gölcük Şimşeği ve Serdümen ile Bilbilan gibi güçlü ve eşgalli bir atın anneden kardeşi olan Umutlu ön sıralardan tavsiye edeceğim safkanlar.Beş aylık aranın ardından start aldığı koşuda içeride kapanan ve ardından Euprhates arkası ikinciliğinde acemi aprantisinin de olumsuz etkilerinin koşuya yansıdığı Badarbunga bu defa usta pilotu Halis Karataş'a emanet edilmiş. Önde koşuyu süratlendirecek rakiplerinin olması büyük bir avantaj sağlayacaktır ve sonlarda yapacağı güçlü ataklarla adını birincilik hanesine yazdıracaktır. Günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

Bomboş kilosu ile Ayza bu koşudaki favorim olacak. İstanbul'da koştuğu grup mücadelede ikinci ile arasında 50 salise olan bu safkanın bugün kazanması sürpriz olmaz.


3 yaşlı Arap atlarına ait üçüncü ve son koşu olan sekizinci koşuda benim favorilerim Yoldaşhan ve Dilaran olacak. Bu iki tay için de kulağıma olumlu şeyler geldi.

İkinci altılının beşinci ayağında ise eküri safkanlar Gloin ve Euprhates'in iyi bir taktik mücadele ile Hot Chocolate'yi mağlup edebileceğine inanıyorum. Bu ayak iki atla geçilebilir. 

Günün son ayağında ise koşunun gidişatı işine oldukça yarayacak olan Lilyantus'un denk rakipler arasında alternatif tek olarak değerlendirilebileceğini söyleyebilirim.