İLK AYAK

Yantar- İkinci olduğu yarışta Ahmet Çelik, Yantar'a yarışın hiçbir yerinde hâkim değildi. Bir önceki koşusunda Müslüm Çelik, tertemiz binmişti. İç kulvardan gelip potoda yarışı koparmıştı. Halil İbrahim Akkaya, âdeta Yantar'la yatıp kalkıyor. Bütün çalışmalarında beraberler ve atına çok hâkim olacağı da kesin. Kilosunun da uygunluğunu dikkate alıp favorim ilan ediyorum.

400 m- 24
600 m- 42 hafif çalışarak (Şanlıurfa)


Önemli!: Bu koşuda Yantar kazanamazsa çok enteresan bir at gelebilir. Ben ilk ayağı tek atacağım, diyen varsa tek yazabilir. Aksi hâlde çok at yazıp sürpriz beklemek doğru olur. 

İKİNCİ AYAK

Renk Farkı- Neredeyse bu grubun hepsini geçti. Yarısını uzunda, diğer yarısını da kısada. Son koşusunda uzun mesafede kilo farkların acayip etkilendi fakat bu kez mesafe kısaldı. İki rakibi dışında, ki bence onlar etkili olamaz, kilo farkı yok. Son zamanların en iyi aprantisi de binmiş. Bize de daha önce geçtiği rakiplerinin arasında banko yazmak düşer. Banko!


400 m- 24 çok rahat

400 m- 24
600 m- 38
800 m- 51 rahat

ÜÇÜNCÜ AYAK

Uçan Jet- Ferit bazen öyle koşular kazanıyor ki hayretler içerisinde kalıyoruz. Tabii bu öyle bir yarış değil ama Adana'ya tek yarışa gelmişse vardır bir bildiği. Uçan Jet'e daha önce apranti Mehmet Emin Doğan biniyordu. Bugün Ferit'i bindirmişler. Demek ki at istedikleri kadar iyi durumda. Şimdi ilginç bir dipnotum olacak. Bu safkan ilk üç yarışında starta kadar kulaklıkla koştu. Sonra kapalı gözlük ve dilbağı eklendi. Son üç yarışında bu takılarla neler yaptığı ortada. Gruba göz gezdirince de en hazır ve formda atın da Uçan Jet olduğunu söyleyebilirim. 

400 m- 29
600 m- 44 rahat (Şanlıurfa iç pist)

DÖRDÜNCÜ AYAK

Oğlum Burak- Benim bu safkan hakkında söylemek istediğim şu: Kısa mesafede grupta öne çıkıp liderliği alarak tempo verebilecek tek at olarak görmemden ötürü günün sürprizini yapabileceğine inanıyorum. Çıktığı gibi bitirebilir. Dikkat!

400 m- 32
1000 m- 1.13 çalışarak

Yoldaş- Kalite her zaman kalitedir. Koştuğu yarışların en az %70'inde tabeladaydı. 7 aydan fazla zaman geçti ve yarışlara geri dönüyor. Üstünde de daha önce üç yarış kazandığı Müslüm var. Kenterlerinin ardından iki uzun, bir sprint, bir de kısa galop yaparak çalışmalarını noktaladı. Yavaş tempoda koşulacağını düşündüğüm yarışın önde gelen isimlerinden. 

400 m- 27 rahat

SON AYAK 


Hakk Hanı- Üç ay sonra girdiği koşunun son düzlüğünde gerilerden önlere çok iyi aktı. Belki daha iyi yer tutup daha erken yürüse o yarışı kazanabilirdi. Akın'ın tecrübesi, atın formuyla birleşince birincilik gelmesi beklenebilir. 

400 m- 25.5 çok rahat

Badarbunga- Sprinter olmasıyla bu yarışın en şanslı atlarından biri. Sumelhan'ın arkasına sarkıp ikinci olduğunda bu koşudaki dört rakibini geçti: Evergrande, Osman Baba, High Pressure. O gün sön düzlükteki sprinti kameraya pek yansımasa da izlemeye değerdi. 

Evergrande- Geçen sene açık yarışta Altınkop'u, Angels Boy'u geçerek kazanan, arızalanıp tedavi edilen ve bence artık formunu da bulan Evergrande, geri döndükten sonra en iyi yarışını yaptığı Ali'yle uzun aradan sonra kazanabilir.  

400 m- 26 çok rahat

Halilşah- Yarışın temposu yüksek olursa Danyal'la üçüncü kez kazanarak günün sürprizlerinden birini yapabilir!

400 m- 26
600 m- 39 çok rahat

SON AYAK 


Balüzümlü- Dolandı, dolandı, dolandı. Tabelada geze geze bir hâl oldu. 158 bin TL kazandı. Son koşusunda Akın'la kazanmaya çok yaklaştı. Bu Akın'ın üçüncü binişiydi ve çekirge üçüncü kez sıçramış oldu. Bu defa çalışma olarak bana çok farklı göründü. Tamamı dişi atlar arasında bu maceraya son verip kazanacaktır. Banko! 

400 m- 28 çok rahat

400 m- 28
800 m- 54 rahat

Her şey gönlünüzce, şansınız bol olsun. Hasan Kurtuluş Adana At Yarışı Tahminleri

9.7.5.2.4 // 6.10.3.1
3 RENK FARKI BANKO
10.7.5 // 3.9
4.7.6.3.1.2
6.1.8.3 // 2.4.5
1 BALÜZÜMLÜ BANKO

25.2 TL // 132.3 TL