BORALTAN: Boraltan birkaç ay evvel grup yarışlarda koşuyor, iyi atları geçiyordu. Bir süre geri alındı. Sonra bir yarış gösterildi. Şubat ayı içerisinde yaptığı galoplara baktığımızda süper dereceler çıkardığını da görebiliyoruz. 400-27 rahat, 400 m 25-40 hafif çalışarak, 1000 m 28-1.10 hafif çalışarak dereceleriyle rakiplerine adeta gözdağı veren Boraltan, ağır kilosuna rağmen dişine göre grupta benim favorim olacak. JETSTAR // ÖZDEMİRAĞA: İstanbul'daki dördüncülüğünde dikkatimi çeken Jetstar, o koşusundan sonra idman pistinde de formunu koruduğunu gösteren işler yaptı. Şu anki formunun bu koşudaki atlarla mücadele etmeye yeteecek kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Özdemirağa ise starttan çıkmadığı yarışı saymazsak genel itibariyle bu gruptaki atların birçoğundan daha iyi bir performansa sahip. Nurettin Şen ise safkanı kendisi çalıştırmış. Birlikte 1000 m-1.10, 600 m-40 hafif çalışarak şeklinde güven veren dereceler yapmışlar. Aynı aksiliği yaşamazsa çok iddialı olur. BY YİĞİT // AHMET BEYLİ: By Yiğit, birinci olduğu yarışta kendi klasındaki atlara ölçütle iyi denilebilecek rakipleri geçti. Bugün Muhammed Mir Bilgin ile kilo avantajı alarak koşacak. Jokey binseydi 62.5 kilo koşardı. Bu yarış öncesi 600 metrelik çalışmasında 26-40 çok rahat ve de 1000 metrelik uzun işinde 25-1.04 hafif çalışarak yapan safkan iyi durumda olduğunu gösteriyor. Ahmet Beyli ise iyi orjinli bir safkan ve de uzun zaman çıktığı 1800 metre mesafeli koşuda ikinciliği burun farkıyla bıraktı. Kazanan Pairon'a hiçbirinin diş geçirmesi mümkün değildi. Bu defa sert jokeyi Hışman Çizik ile piste çıkacak olan safkanın 1400 metre gibi çok uzun işiler yaptığını görebiliyoruz. Nefes yönünden bir eksiğinin kalmadığına inanıyorum. 


BESTEKAR // CEVHERİZADE: Grup yarışta burun farkıyla Anayurt'a geçilen safkan, mesafenin de bir anda 1900 metreye çıkmasından olumsuz etkilendi. Daha kısa mesafelerde o grubu da rahat geçeceğini ispatladı. Ancak üstü üstüne gelen yarışlarının bu safkanı olumsuz etkilediğine de inanıyorum. Bu sebepten, bu koşuda start alacak olan ve de bu yarış için yapmış olduğu hazırlıklarında çok hazır gördüğüm Cevherizade'yi rakip olarak yazacağım.

OĞLUM KÜBEŞ: Bugün Sıddık Kaya'nın iki safkanı koşacak ve de birine apranti bindirmesine rağmen Oğlum Kübeş'e Mehmet Kaya'yı bindirmişler. 1000 metrelik çalışmasındaki 28-56-1.11 çalışarak derecesi de safkanın ikinci olduğu yarıştan daha iyi durumda olduğunu gösteriyor. Safkanın son yarışında benim gözlemlediğim şey artık maidenden çıkmak istemesiydi. O gün Furkan Yüksel'in de çok iyi binmediğini düşünüyorum. Gereksiz yere mesafeyi uzattıkça uzattı. Mehmet Kaya ile istenilen sonucun alınacağına inanıyor ve de banko olarak öneriyorum. 


APOPHIS: Ara vermeden önce çok sert gruplarda koşan Apophis, yaklaşık dört ay sonra katıldığı koşuda buradaki rakiplerinin birçoğunu geçmeyi başardı. Hemen arkasından ise Kırcaali, Andiamo ve Angel Of Death'in 2,5 boy gerisinde dördüncü oldu. 800 metrelik çalışmasındaki 24-51 rahat derecesi de tatminkar olan safkan koşunun favorisi olmayı hak ediyor, denilebilir. 


Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1.3.6.8.2.11
3.6.2 // 9.5.4.1
1.5 // 2
1.3 
4 OĞLUM KÜBEŞ BANKO
2.8.9.10.5.12.1

35.28 TL // 123.48 TL