Müjdemi isterim yeğenim; seyis yeğenlerim İstanbul'a döndü yeni sezona bomba gibi hazırlanıyorlar. Onlarla yaptığım telefon görüşmesinden sonra müthiş kurgumu yaptım. Yüksek Uçuş yüksekten uçacakmış ama benim vazgeçemeyeceğim dinamit lokumlarım var. Ben ufakçıyım diyenler onu tek atsın. Çebertay müthiş hazırlanmış, galoplarında zıpkın gibiymiş, padokta da harika olacak dediler. Ufakçılara ikinci tekim o. Bugün her ayakta bir bombam var yeğenim zaten sen şöyle bir bakınca görüyorsun hangileri olduğunu. 

Bana 33 lira veren altılıyı bulamadın yazanlar olmuş. Bana bak densiz ben o parayı kahvecinin çırağına her gün bahşiş bırakıyorum haberin ola. Benim sayfamı bu kadar ufakçılar takip etmesin. Bizim gezindiğimiz yerlere bu densizlerin daha hayalleri bile ulaşamamış. Tanımayan tanısın, bilmeyen öğrensin yeğenim: Benim adım sürpriz soyadım bomba; kurgularım müthiş. hedefim tevziye. Bankolarımın tartışılması hoşuma gitmiyor bu böyle biline. 

Şimdi elindeki bülteni masaya bırak yeğenim. Senin bakman gereken tek yer benim mükemmel kurgularım. Gazetedeki tahminler tutsa alacağın para ortada ama benim eşsiz kuponlarım tuttuğunda evini düzer, arabanı alırsın haberin ola. Yok dayı ben ufak paranın peşindeyim 300 - 500 bana yetiyor diyorsan da sen bilirsin yeğen. Yakında ben Miami plajında kokteylimi yudumlarken sen Veli'de bütün paranı bırakıp dönüşte Zeytinburnu sahile uğrar orada denize beyaz donla girenlerin arasına karışırsın. Şunu da bir kenara yaz yeğenim: İstanbul'da tevziye kokusu alıyorum. Dayın boş konuşmaz.


2.6.1.3.4
12 YÜKSEK UÇUŞ // 1.6.4.3
2.6.7.9.3
4 ÇEBERTAY // 5
6.4.1
5.3.9

13.50 TL 
135 TL