Bugün İzmir birinci koşudaki Oğlum Göktuğ çok ilgi çeken bir safkan. Ben arkasına çifte bağlayıp şansımı deneyeceğim. O safkan da Çağkar olacak. Oğlum Göktuğ bugün beklenen yarışı yapamasa da takip listenize almanızı tavsiye ederim. 

ANTEPLİ KAYRA: İdman pistinde çok dinç ve diri gördüğüm safkan 1000 metrelik çalışmasındaki 24-1.02 çalışarak derecesiyle formunu yükselttiğini de gösteriyor. Jokeyi Gökhan Gökçe'nin de formda olduğunu hesaba katarsak safkan için elverişli şartların oluştuğunu söyleyebiliriz. Bugün eküri avantajını da arkasına almasıyla maidene veda edeceğini düşündüğüm Antepli Kayra'yı günün bankosu olarak öneriyorum.

CALLİENTE // RUN FOR THE SUN: Yarış yavaş koşulacak. Aslında bu en çok Run For The Sun ve de İpekkız'ın işine gelir. Ancak Halis Karataş da son bindiğinde tabelayı son anda kurtardığı bu safkana bugün bir kez daha binmeyi tercih etti. Artık safkanı daha yakından tanıyor ve de gidişatı da iyi okuyacaktır. Çok gerilerde beklemeden düzlük üzerinde yapacağı güçlü sprintle rakiplerine üstünlük kurabilir. Run For The Sun ise daha önce bu grubu geride bırakmayı başarmıştı. Bugün benzer bir yarış yaparak bir kez daha kazanabilir.

MEMDUHAĞA // KARAMUSTAFA: Yükselen form grafiği ile dikkat çeken Memduhağa, bugün Romeo gibi ayağına çabuk bir atla kozlarını paylaşacak. Burada alacağı tavır çok önemli. İkisi de liderliği ister ve de ısrar ederse yarışın sonunu göremeyebilir. Böyle bir durum ise Kara Mustafa'nın ekmeğine yağ sürer. Dört yaşında kariyerine başlayan bu safkan henüz dördüncü startında Cumhuriyet Koşusu'nda ikincilik elde ederek herkesi hayretler içerisinde bırakmıştı. Bakalım kaldığı yerden devam mı edecek yoksa silinip gidecek mi. Bugünkü yarış bu safkanın ve de bu sezonun seyri açısından bize önemli bilgiler sunacak.

BURNİNG ROSE // WINNER DANCER: İki süratli safkan arasından Burning Rose, sağlıklı kariyeri ile bugün liderliği alacaktır. Winner Dancer'ın ara verdikten sonra çok fazla üzerine gidileceğini sanmıyorum ve de zaten orjini de kaçak bir ata işaret etmiyor. Bu açıdan bakıldığında Burning Rose ve de ekürisi She İs My Baby'nin koşudaki en şanslı atlar olduğunu söyleyebiliriz. Winner Dancer kazandığı ilk iki koşusunda farklı bir tay olduğunu ve de kısa vade seviyesinde yarışlar koşabileceğini göstermişti. Bakalım bıraktığı yerden devralabilecek mi? 

Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

3 ANTEPLİ KAYRA BANKO
1.5.4.3.7.2.9.6
4.1 // 2
5.4 // 2
5.3 // 2
5.4.2.8.9.11.1.12

35.84 TL // 120.96 TL