Ne dedim sana yeğen? Benim adım sürpriz, soyadım bomba demedim mi? Dünkü müthiş İstanbul kurgumu gördün. Gücüm tartışılmaz. Sitedeki yeğenlerimden Hasan Kurtuluş'un müthiş kurgusuna da üzülmedim demem mümkün değil. Her ne kadar ikimiz de beşte kalmış olsak da onun atom bombalarını bulup bankoyu da oturttuktan sonra favoriden yatması moralimi çökertti. Şu anda moralim sıfır, haberin ola. 

Akşam taş konkende emekli takımını söğüşledikten sonra eve doğru yürürken yolda bir kedi gördüm. Melül melül bakıyordu. Üstün zekam sayesinde, karnının aç olduğunu anlamam uzun sürmedi. Hemen mahalle takımında kalecilik yapan Kedi Muhittin'i aradım. Kedi maması alıp beni bulmasını söyledim. 4 km yolu 7 dakikada koşup yanıma geldi. Gelirken mamayı da almış. Mahalledeki bütün kedileri besledikten sonra bakkala uğrayıp bana özel ayrılan bülteni cebime koydum. Hemen eve vardım. Sonra da telefonu elime alıp Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimi aradım. Müthiş İzmir istihbaratlarını bana anlatmasını söyledim. 

Cemo yeğenimin dediğine göre ilk ayakta ekürilerden Antepli Kayra uçuyormuş yeğenim. Onun yaptığı çalışmaları gören galop mafyasının ağzının suları akıyormuş. Abana Beyi de gizlice hazırlanmış, hiç kimseye çaktırmadan, sinsice galoplar yapmış. Ama Cemo yeğenimin gözünen kaçmamış. Onu iyi izle Dayım, dedi. "Run For The Sun, daha önce bunlara nal toplattı, yine paçavraya çevirmesi mümkün olabilir. Kara Mustafa'nın geçilmesi çok zor Dayım, haberin ola. Beşinci ayakta sana iki at vereceğim bana başka bir şey sorma. Winner Dancer, Burning Rose yaz, sırtını yasla, kahveni yudumla, yarışı izlemene gerek yok. Son ayak dinamit lokumu gibi yarış Dayım, ne söylesem bilmiyorum. Sen burayı en iyisi doldur." dedi. Ben de üstün altılı bilgimi kullanıp mayın dedektörlerimi devreye soktum yeğenim. Dedektörlerim çalışmaya çalışmaya paslanmış. 

Şimdi sana düşen, ganyana gidip sıraya girmek. Tutmuş altılı kuponunu alıp gizli bir köşeye çekilmek. Müsveddeyi yok etmeyi de unutma yeğen, ortaklarımız çoğalsın istemeyiz değil mi? 


Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

3.1.6.4.7.9
2.1.5.6.3.7.9
1 RUN FOR THE SUN // 2.4
4 KARA MUSTAFA BANKO
3.5
2.4.5.8.9.1.11.12

47.04 TL // 141.12 TL