Değerli dostlar, sitemiz açıldığı günden bu yana yoğun bir gayret ve çaba göstererek sizlere birçok farklı içerik sunmaya gayret ediyoruz. Ancak çoğu zaman verdiğimiz emekler gasp edilip iyi niyetimiz suistimal ediliyor. 

Geçtiğimiz aylarda sitemize ''Kral Altılı Tahmin'' isimli Facebook sayfası musallat olmuş ve paylaşımlarımızı doğrudan kopyala yapıştır yöntemiyle paylaşırken tahminlerimizi ufak değişikliklerle kendilerine aitmiş gibi sunuyorlardı. Bu sayfayla irtibata geçtiğimizde bize '' Bu içerikler her yerde var'' diyerek cahilliklerinin boyutunu gözler önüne sermişlerdi. Oysa ki bahsi geçen içerikleri biz kendi ellerimizle ve şahsi yorumumuzu katarak hazırlıyorduk. Yani bir başka yerde bulmaları mümkün olmadığı gibi telif hakkından da bihaber olduklarını açık ettiler. Daha sonra ise ikaz ve ihtarlarımıza kulak verip bu huylarından vazgeçmişlerdi. 

Elbette bu tip insan ve gruplar hiçbir zaman bitmiyor. Emek hırsızlığı her yerde... İnsanoğlu çalışmadan, çabalamadan bir şeylere ulaşabildiğinde bunun kıymetini bilmiyor ve suistimal etmekten de geri kalmıyor. Son olarak Kemal Karnas ve arkadaşları ''Karnas Son Dakika'' isimli gruplarında yazarlarımızın tahminlerini noktasına ve virgülüne kadar çalarak kendilerine aitmiş gibi paylaşma küstahlığını gösterdiler. Bununla da yetinmeyip yabancı yarışlara ait olan yarış sitelerinin tahminlerini derlediğimiz içeriği de bire bir kopyalamak suretiyle çaldılar. 

Yarış severin zekasıyla alay eden bu kişilerin gelişen ve yaygınlaşan sosyal medyada yaptıklarının yanlarına kalacağını düşünmeleri de işin ironik bir başka boyutu. Açıldığı günden bu yana gelişerek büyüyen sitemizin kullanıcı portföyünü küçümsemeleri ve 134 kişilik gruplarında bizi takip eden bir başkasının da olabileceğini hesaba katmamaları ise adaletin tecellisi olsa gerek. Nihayetinde bir yarış sever kardeşimiz ''Emeklerinizi çalıyorlar'' başlığı ile birçok ekran resmini mail yoluyla bizlere ulaştırdı ve yalancının mumu da yatsıya kadar yandı. 

Ardından Kemal Karnas'a durumu bildirip vereceği tepkiyi ölçtük. Belki gruplarında yer alan bir kendini bilmez tarafından bu eylem gerçekleştiriliyordur, diyerek beklemeye koyulduk. Ancak karşı tarafın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım emek hırsızlığının boyutunu da gösteriyordu. İddialarına göre Kemal Karnas'ın kardeşim diye hitap ettiği Kadir Karaca isimli şahsın hesabı ele geçirilmiş ve onun adına bu paylaşımlar yapılmıştı. Yarış severi aptal yerine koyan bu uyanıkların bizleri de keriz yerine koyması gerçekten tahammül edilemez bir durumdu. Peki sormazlar mı adama: 134 kişinin olduğu ve üstelik izin verilen kişiler dışında hiçkimsenin erişemediği bir grupta sürekli iletişimde olduğun Kadir Karaca'nın çalınan hesabıyla nasıl paylaşım yapıldı? Kadir Karaca'nın hesabının çalındığından hiç mi haberin olmadı? Bu Kadir Karaca sana ''Yahu birader benim hesap çalındı, adam benim adıma paylaşım filan yapmasın beni gruptan çıkar'' demedi mi? ,

İşin en komik yanı ise biz ikaz ettikten sonra haberleri olmuş gibi yapmalarıydı. Biz tepki koyana kadar her şey normaldi ve gelen beğeniler, yapılan yorumlar profesör edasıyla kabul ediliyordu.  Daha sonra kendi sosyal medya hesabımızdan aşağıdaki resimleri paylaştığımızda Yavuz hırsız ev sahibini bastırır, misali bizimle iletişime geçen bu güruh bizi savcılığa şikayet etmekle tehdit etti. Güldüğünüzü biliyoruz, biz de karnımıza ağrılar girene kadar güldük. Sözü daha da uzatmadan güldüğünüz yerde keserek sizlerle ekran resimlerini paylaşmak istiyoruz. 

Bugün tehditvari yazılar paylaşan Kemal Karnas'a şunu sormak istiyoruz: İçerdeyiz Kemal aga sen neredesin?