ADANA TAHMİNLERİM


Adana'da altılı ganyan zorluk derecesi yüksek bir yarışla başlıyor. Sert grupta beşinci olan ancak evvelinde denk mücadelelerde iyi sonuçlar elde eden Splendor, birinciliğinin ardından formunu aynen sürdüren Ertuğrul, fazla kilolarla koşturulan ve bugün yeniden gözlüğü çıkarılıp Ahmet Çelik'e emanet edilen Family Joy ile son koşusunda göz dolduran Gallop The West öncelikli isimlerdir.

Katıldığı sert mücadeleden üçüncülükle ayrılan Perhane ve sürekli kapandığı yarışta aralardan çıkarak gezinti yaparcasına kazanan Miss Melody kuponlarda ayrımsız bir şekilde yer almalıdır. Vermiş olduğu araya ve kum piste rağmen kalitesiyle Chery Chery Lady, yeniden toparlanan süratli safkan Ofsayt ve anne kardeşi Laguardia referans alınarak kum pistte ters bir koşu çıkarmasını bekleyebileceğimiz Lady Krakow koşunun sürpriz isimleridir.

Çok süratli geçmesini beklediğim yarışta kalite safkan Down Town sonlarda yapacağı güçlü ataklarla kazanmasını bilecektir. Günün bankosu olarak bu ismi öneriyorum.

Düzlük üzerinde Aşemez'in liderliği alacağı ve geriden gelecek olan Derhadır'ın farkı kapatma çabasıyla sonlanacağını düşündüğüm yarışta kazananın son metrelerde belli olacağını düşünüyorum. Burada bu iki atla rahat bir koşu izlenebilir.

Son dönemde çok koşturulsa da startla birlikte liderliği alıp koşuya kendi temposunu vermesini beklediğim Asaletli koşunun favorisidir. Kazanarak moral bulan ve yarış içerisindeki diğer rakiplerinden bir adım önde gördüğüm Şahingöz favorinin hatasını kollayacak olan safkandır.

Günün son ayağı maiden mücadele ve zorluk derecesi yüksek yarışlardan bir diğeri. Bu ayakta her ne kadar istikrarlı yarışlarından ötürü Alanis'i ön planda tutsam da hem programı daha cazip bir hale getirmek hem henüz gerçek performansını yansıtamamış isimlerin bulunması hem de yeni koşan atların varlığından dolayı kapatmayı uygun gördüm.

2,3,6,9 // 10,1,4,111,3 // 4,6,5 2 DOWNT TOWN BANKO1,22,1 1,11,12,14,5,7 // 4,8,13,6,2,3

11.52 TL 115.20 TL

İZMİR TAHMİNLERİM

Kötü denilebilecek performanslarının ardından lehine gidişatta ve tekrar Özcan Yıldırım'la Atasoy günün ilk bankosudur. Son uzun koşusunu ölçü almadığım Tuncal Hanım kısa mesafeye daha yatkın bir isim. Bugün kilo avantajını da en iyi şekilde kazanarak koşuyu kazanmasını bilecektir. Günün ikinci bankosu olarak bu safkanı öneriyorum. 

3,1,2,5,7 2,9,10,8,7 5,3,1,6 // 2,7 1 ATASOY BANKO 9 TUNCAL HANIM BANKO 2,1,3,8 // 6

24 TL

45 TL