İstanbul'da iki bankolu bir program olduğuna inancım tam. Bu safkanlarla alakalı genişçe yorumlarımı da yaptım. Şans da yüzümüze gülerse bugünkü programdan elimiz boş dönmeyiz. 


1. AYAK

Son startında Şenhan ve de Taliphan arkasından üçüncülük yaparken beğenimi kazanan Duman, bugün o yarışına nazaran 7 kilogram daha avantajlı koşacak. Rakipleri de o günküne nazaran daha zayıf. Yarış öncesi hazırlıkları 27-41-54 rahat şeklinde olan Duman, sıklet avantajını da arkasına alarak koşudan birincilik çıkarabilir. Son dönemde uzun mesafeli koşularda boy gösterse de kum pistte her mesafede başarılı olduğunu bildiğimiz Lizardon ve de Bursa'da bu koşu için yapmış olduğu hazırlıkları tatminkar olup son kazandığı koşuda Şenhan, Madalyon ve de Şubartay gibi safkanları gerisinde bırakan Zeki Dayı benim bu koşuda öncelik verdiğim isimler olacaklar. 

4. AYAK


Aslında orjin bakımından incelediğimde uzunda çok iyi koşmasını beklemediğim bir at fakat bu dönemlerde mesafeye yatkınlıktan daha çok, güç ön plana çıkıyor. Free Your Heart da güçlü bir safkan. Üstelik Halis Karataş da safkanda kazanacak gücü görmese ilgililerinden bu yarışa yazmalarını istemezdi. Çalışmalarında çok fazla sıkılmayan safkanın denk rakipleri arasında birinciliğin en güçlü adayıdır. Uzun mesafede daha farklı olmasını eklediğim Hodor, Last İmpact, Smart Girl ve de Luna Piena benim bu ayakta güvendiğim diğer isimler. 

5. AYAK

Action Way gibi klas bir safkanın anadan kardeşi olan Gipsy Girl, ilk startında koşuyu en gerilerde takip etti. Düzlüğe gelindiğinde ise en içten, en dışa açılırken çok avantaj kaybetti. Bu durum sprint mesafesini de kısalttı. Ancak buna rağmen son 200 metrede çok kuvvetle gelerek öndeki safkanı yakaladı ve de yarım boy farkla geçildi. Bugün ikinci kez piste çıkacak safkan yeteri kadar tecrübe elde etti. İstanbul'da yaptığı son çalışmasında 1000 metreyi net 1.00'la koşarak rakiplerine gözdağı veren Gipsy Girl'ün maidende daha fazla kalmayacağına inanıyor ve de banko olarak öneriyorum. 

6. AYAK

Juno, Gökhan Kocakaya ile aynı şartta 62.5 kilogram ile kazanmıştı. Onun arkasından da Blanchard, Run For Derya, Honey Rider gibi bu ayakla ilgisi olmayan atların peşinden dördüncü oldu. Bu yarış öncesinde de kısa ve de uzun çalışmalarıyla formunu koruyan safkan ekürisinin de desteğiyle kazanmaya yakın olup alternatif tektir. 

Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

7.8.3.9.2.6.1
2.14.13.8.11.12.4.6
7.8.9.4 
6.1.3.5.4
4 GIPSY GIRL BANKO
1 JUNO // 6 

 TL // 156.8 TL