Has Altun'un son koşusu biraz dağınık başladı. Safkanlar ancak son düzlüğe doğru toplanabildi. Has Altun buradan sonra dış kulvara açılıp yarışın favorisi Uygur ile bir mücadeleye girişti ancak rakibi kendisinden çok daha hazırdı. Bugün, edindiği tecrübe ile çok daha iyi bir yarış yapacaktır. İlk kez uzun mesafeye çıkacak olsa da grubun en tecrübeli ismi olmakla birlikte açık yarışa da katılmış olan Saraylıkız favorinin sert rakibi olacaktır. 

Bir Sincap Kız tayı olan Miss Tonya, henüz ikinci startında Kocaeli'de kazandı. İlk koşusu İstanbul çim pistte olan safkan aynı zamanda ilk kum pist tecrübesinden birincilikle ayrılmış oldu. Bugün mesafe uzamış ve de ben onun daha iyi koşmasını bekliyorum. Have A Nice Trip ile anadan kardeş olan Umay da mesafenin uzamasıyla şansını artıran isimler arasında. Yine mesafenin uzamasının çok işine yarayacağına inandığım bir diğer isim Dağların Dansı, mesafe tecrübesi olmasının yanı sıra bir Hangel temsilcisi olan Seven Girl, son olarak ise bu mesafede gördüğü yarışlarla gruptaki en tecrübeli isim olan Waltz Goes On benim tercihlerimdir. 

Üçüncü ayak birbirine denk safkanların mücadelesine sahne olacak. Bunlar arasından takibimde olan Cihantayım, son üçüncülüğünde, aşama kaydettiğini ve de formunu geliştirdiğini gösterdi. Bu yarış öncesinde gerçekleştirdiği 28-1.10-1.25 çalışarak dereceli işi de umut verici. İlk startında kazanırken yetenekli bir at olduğunu gözlemlediğim Tuvanhan ve de son ikinciliğinden sonra takip listeme giren Gubaz, bu ayakta küçük kuponlara yeterli olabilir.

Bildiğiniz gibi Queen Of Proti benim uzun zamandır takip ettiğim, tayken ekmeğini de yediğimiz bir safkan. Grup 1 yarışlara girdi ve de birinde tabela yaptı. Gerçekten de kısa mesafede harika işlere imza attı. Uzun bir ara verdikten sonra üç yarış koştu. Katıldığı son iki koşudan ikinci olarak ayrıldı. Bugünkü koşunun özelliği ise çok süratli gidecek olması. Yani tam da Queen Of Proti'nin istediği gibi... Angeletta, Dont Hesitate, Erendira üçlüsünün yüksek tempoda götüreceği bir mücadele olacak. Bu da müthiş sprintiyle Queen Of Proti'nin işine gelecek. Bu yarış öncesinde gerçekleştirdiği 24-1.03 rahat derecesiyle çok iyi durumda olduğunu göstermesi ve lehine gidişatla günün bankosudur. 

Akalp, bu mesafeleri çok seven bir safkan. Hatırlarsanız evvelki sene koştuğu yedi yarışın altısını kazandı. Son startında kalabalık grupta liderliği almakta güçlük çeken safkan hem en dış kulvardan çıkıyordu hem de rakiplerine göre kilosu ağırdı. Bugün ise yine en dıştan çıkmasına karşın grup çok kalabalık değil. Bu şartlar altında hemen ön tarafa doldurup liderliği alabilir. Buradan sonra da hiç kimseye yakalanmadan bitirebilir. 

Üstü üstüne birincilikleriyle mükemmel bir form yakaladığını belli eden Berengül, evvelki sene sert gruplardaki yarışlarıyla Lokumoğlu ve de istikrarlı safkan Maruftay, bu ayaktaki tercihlerim olacak. 

Günün son ayağı dengesiz atların bir araya geldiği bir yarış bence üç safkan arasında geçecek. Zabalam ve de Berataraf ile anadan kardeş olup mesafe istediğini son iki koşusunda çok daha net belli eden Karaçetin, bugün benim favorim olacak. Safkanın yaptığı 1200 metrelik çalışmadaki 28-1.11-1.26 ve de 600 metrelik çalışmadaki 26-41 rahat dereceli çalışmaları da formunun üst seviyede olduğunu gösteriyor. 

Herkese bol şans dilerim.

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

5.9.2.3.7
4.6.3.8.1
4.8.5 // 3.1.2
5 QUEEN OF PROTI BANKO
3.2.8.1
2.7 // 1

42 TL // 126 TL