Celal Baba son startında Star Force'a geçildi ancak ben bugün rövanşı alabileceğine inanıyorum. Bunun en önemli sebebi de gidişatın kendisine çok uygun olacağını düşünmem. Star Force devam eden formuyla bir kez daha iddialı olacaktır. Formu her geçen gün biraz daha yükselen ve de bunu idman pistinde çok net bir şekilde gösteren Bavi Reş ise günün sürprizini yapmaya adaydır. 

Günün üçüncü ayağının iki Kaizbert temsilcisi arasında geçmesini bekliyorum. Bunlardan ilki Candarbeyi. İstanbul'da Sülünbike'ye yarım boy farkla geçildiği koşudaki genel görüntüsünü çok beğendim. Onun evvelinde de aynı rakibine boyun eğmişti. Bugünkü rakipler daha denk duruyor ve bu şartlar onu alternatif tek konumuna yükseltiyor. 

Maiden koşu mide bulandırıcı. Mide bulandırıcı dememin sebebi ise şöyle ilk bakışta zihinde bir şey uyandırmaması. Bu tip koşularda ya en favori at geliyor ya da hiç umulmadık bir at kazanıyor. Ben bu ayakta, Kocaeli'deki koşusunda ikinciliğinde beğenimi kazanan ve de bu kez Kocakaya'nın bindiği Azrastar'ı ilk sıradan yazacağım. Ekürilerden Ömrüm Su istikrarlı çizgisiyle kuponlardaki yerini almalıdır ve de iyi orjiniyle henüz beklentileri karşılayamayan One Love'a da küçük kuponumda şans vereceğim.

Günün son ayağı da tercih yapmanın güç olduğu bir mücadeleye sahne olacak. Ben burada Günyeli'ni banko yazacağım. Evvelki sene kısa vadeli ve de grup koşularda adını duyuran safkan bu yarış için uzun süredir idman pistinde. 1200 metrelik çalışmalarındaki 1.25 ve de son yaptığı 800 metrelik çalışmasındaki 27-56 rahat dereceleriyle eksiklerini giderdiğini gösteren safkan bence koşu içerisindeki en iyi apranti olan Mert Mırık ile birinciliğe çok yakın olup günün de bankosudur. 

Herkese bol şans dilerim. 

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

4.1.6.7.2.3
5.4.1 // 3
3.2 // 4.1
2.5.4 // 3.7
4.3.1.2
4 GÜNYELİ BANKO

30.24 TL // 134.4 TL