Katıldığı son koşuda düzlük üzerinde biraz geç toparlansa da muhteşem bir sprint atarak üçüncülüğü kurtarırken formunun ne kadar iyi olduğunu gösteren Wanwisa öte yandan mesafe de istediğini belli etti. Bugün ise 300 metre daha uzun mesafeli bir yarışta mücadele edecek. 800 metrelik çalışmasındaki 25-48 çalışarak derecesi de bana ümit verdi. Sultanım ise son yarışında talihsiz bir şekilde iç kulvara girmek zorunda kaldı ve de buradan yaptığı ataklarla burun farkıyla ikinci olurken kazanmaya ne denli istekli olduğunu gösterdi. Fazla sıkılmadan yaptığı çalışmalarla hazırlıklarını tamamlayan safkan Ahmet Çelik'in de ısrarlı binişiyle öne çıkıyor. 

Sukaya, el değiştirdikten sonra katıldığı ilk mücadelede günün önemli favorilerinden Taşıyıcı'ya burunla geçilmişti. Aynı Taşıyıcı, bir koşu sonrasında son dönemin flaş ismi Mega Star'a baş farkıyla geçildi ki o yarış Grup 2'ydi. Yeni ilgililerinde form sıçraması yaşayan Sukaya, 1200 metrelik çalışmasındaki 28-1.10-1.25 ve de 800 metrede 27-41-55  rahat şeklindeki derecelerle gireceği bu mücadeleden dişine göre grupta kazanarak ayrılacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

Bugün aklımızdaki soru şu: Halis Karataş daha bir koşu öncesinde Grup 2 yarış kazandığı Fire Of World'den neden inip Contender'a bindi. Aslında ben bu soruyu şu şekilde cevaplıyorum: Bu safkanın son katıldığı koşuyu çok beğendi. Contender o gün istediği tempoda götüremese de düzlükte muhteşem bir mücadele örneği sergiledi. Çok sağlıklıydı, çok iyi direndi. Uzayan mesafelerde çok başarılı olacağını gösterdi. Bu yarış için güzel bir hazırlık evresi geçiren safkan, şampiyon jokeyinin de binmesiyle alternatif tekimdir. 

Herkese bol şans diliyorum.

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri

4.3.1.6.7.10.9
9.8 // 4.1.6.10
5 SUKAYA BANKO
1 CONTENDER // 3
1.3.6.5.8
9.2.3.4.10

24.5 TL // 147 TL