BANKOCU AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Dün İzmir koşularında şanssızlığımızı kırarak yaklaşık 2000 TL kadar ikramiye kazandık. Bu bana biraz moral verdi diyebiliriz. 

 El Assesino nun çalışmaları çok iyi kazanmasını bekliyorum. Rakibi de Seyyah olur. Ben son yarışında Ulan Bator'u hiç beğenemedim açıkçası artık Seyyah da formunu buldu diyebiliriz. Bu ayakta ikisini yazıp bekleyeceğim. Grand Efe ilk koşusundan sonra daha iyi duruma geldi. Buradaki diğer atların rakip olabileceğini düşünmüyorum. Günün bankosu olur. 

5.1.4.11.3.13.2.8
1.3.2.9.5.15.7.10
2.1.5
1 EL ASSESİNO // 4
2.6.5.9.10
10 GRAND EFE BANKO 

57.60 TL 
115.20 TL 

Grey Cloud ilk yarışında koşuyu en gerilerde takip etti ve düzlükte çok güçlü bir sprint atıp üçüncülüğe girdi. Mesafenin 100 metre daha uzaması her türlü işine gelecektir. Üzerinde de Halis Karataş gibi usta bir jokey var. Koşunun tartışmasız favorisi.

Korik çok iyi bir form yakaladı. Geçtiğimiz haftaki birinciliğinden önce sahadan birkaç tanıdık, atın yarış hayatına başladığı günden bu yana en yüksek form durumuna ulaştığını ve çok sağlıklı olduğunu söyledi. Kendisini tanıyan jokeyi kilodan ötürü binememiş bundan dolayı bazı çekincelerim olsa da çoğu istikrarsız rakibin arasında bir adım önde görüyorum.

Altıncı His iki ay aradan sonra Kocaeli'de Ahmin'e geçilmişti ve ardından da İstanbul'da 2000 metrede 2.17.88 yaparak Alderamin ve Kazdağı gibi daha güçlü rakiplerini mağlup etti. Bence Kocaeli'de jokeyi fazla üzmek istemedi ve ardından Özcan Yıldırım ile iyi bir uyum sağlayıp kazanmasını bildi. Bilinen kalitesiyle yarışta ağırlığını hissettirip yine kazanabilir.

Bu grupta birçok isimden ön planda olan Ulan Bator geçen yarışlarda bu rakiplerini geride bıraktı bugün de kazanmaya yakın olan isim Kadir ile güzel bir uyum içerisinde olan safkan ne kadar iddiali olduğunu göstermek için de bu koşuyu kazanmak lazım. Kafada bazı soru işaretleri olabilir. El Asesino rakip olarak görülebilir ama unutmamak gerekir ki Ulan Bator El Asesino'nun ekürisine kafa tutmuş bir isimdir. Dayan bakayım Ulan Bator.

Oğlum Baran koşularını rahat kazanan isim bu gruba son yarışında rahat bir mağlubiyet tattırdı bugün de kalitesini sahaya yansıtmaya yakın olan isim arkadan gelecek olan isimlerin ise buna yaklaşmakta zorlandığı anlaşılıyor. Lakin gruba yeni dahil olan dışardan gelen isimler bir nebze olsun zorlayabilir. Küçük kuponlarda tek olarak değerlendirebilir Oğlum Baran.

Çok iyi orjinli Ettore'yi ilk yarışında Halis Karataş tercih etmiş. Hazırlıkları da eşgali de çok iyi bir at. Grand Efe ilk koşusunda iyi rakipler yanında dördüncü olmuştu bugün idman pistindeki durumunu da çok beğendiğimi söyleyebilirim. Son ayağı bu iki atla geçmemiz mümkün gibi görünüyor.

5.8.1.2.11.4
1.5.3.2.7.10.17.12
1.2.5
5 ULAN BATOR BANKO
9 OĞLUM BARAN // 6.2.5.4.3.13.10.11
6.10

14.40 TL
129.60 TL