Bugün Adana'da çim sezonuna merhaba diyeceğiz. Böylece yarışlara biraz daha renk ve zevk geleceğini düşünüyorum. İki banko üzerine kurduğum şablonumda dileyenler çizgi öncesini alıp kendi ilavelerini yapabilirler. 

Toron ve Gaddarbey ile baş burun girdiği fotofinişten üçüncülükle ayrılan ve o gün eşgali ile de dikkatimi çekmeyi başaran Akaltay artan yarış tecrübesi ve jokeyi Nurettin Şen ile bankomdur. 

Dişi atlara mahsus olan ikinsi ayak ve sezonun ilk çim mücadelesi olan A3 Tendürek Koşusu sürpriz bir sonuca çok müsait olduğundan bu ayaklarda birçok isme yer verdim. Sıralamam şablonumda yer almaktadır. 

Aradan sonra katıldığı ilk yarışta attığı müthiş sprintle sezonun başarılı isimlerinden Gipsy Danger'a aynada kaybeden Flashing Girl bu defa Akın Sözen'in de binmiş olmasıyla favorimdir. Dört boy geç başladığı koşuda Kırdere'nin hemen dibinde bitiren ve kaliteli bir safkan olduğu herhalinden belli olan Laguna Lady favorinin en ciddi rakibi olacaktır. 

Son dört yarışında toparlanma sinyalleri veren ve Tuğbey, Lord, Harputhan'ı, Oğlum Burak gibi isimler arasında iştirak ettiği koşulardan iyi neticeler çıkaran Antepli Arif bu kez bir alt grupta start alacak olması ve rakiplerinin süratlendireceği yarışta etkili sprintiyle günün ikinci bankosudur. 

Günün son ayağı zorlu maiden mücadelede de çok at yazma taraftarıyım. Son dönem maiden yarışlarda at sahiplerinin safkanlarını tabela içerisinde dolandırıp ikramiye toplama hedefinden ötürü birçok favori atın kazanabileceği yarışı bıraktığını gördük. Bugün de böyle bir ihtimal söz konusu olduğundan şanslı olabileceğini düşündüklerime şablonumda yer verdim. 

1 AKALTAY BANKO 9,12,3,6,11,4 // 10,13,7 7,8,9,13,6 // 3,1,11 5,7 // 6,8 2 ANTEPLİ ARİF BANKO 4,10,3,2,5,6

21.60 TL
103.68 TL