EL PATRON: Son startında buradaki bazı rakipleriyle mücadele eden ve de Arkansas Soul'un arkasından ikinci olan El Patron, bu kez koşunun gidişatı daha da işine gelmesinden ötürü sevdiği mesafede favorim olacak. 


SALAZAR: Salazar evvelki sene İstanbul'da Padre Padrone, Muammer Bey ve de Serenity'nin dibinde dördüncü olurken kaliteli orjinini piste yansıtıp bize ümit vermişti ancak sonraki yarışları hiç de beklediğimiz gibi olmadı. Fakat koştuğu gruplar bu rakiplerinden daima üstün isimlerdi. İki aydır koşmasa da hep idman pistinde olan, hem uzun hem de kısa çalışmalarında göz dolduran performanslar sergileyen Salazar'ın bu yılki ilk koşusundan birincilik çıkarmasını bekliyor ve de banko olarak öneriyorum. 


ÇAĞIRAN: Şampiyon orjinine sahip olan Çağıran her geçen formunu da kendisini de geliştiriyor. Bunu da üstü üstüne kazandığı iki koşuyla gösterdi. Elde ettiği son birincilikle de uzun mesafede eksiksiz koştuğunu ve de koşacağını bizlere ispatladı. Bu yarış öncesinde yaptığı 1200 metrelik çalışmasındaki 27-1.10-1.25 rahat dereceli galobu da mükemmel olan safkan bir kez daha kazanmaya yakın gördüğüm isim olup favorimdir.


PETROCELLİ // SARPERHAN: Bu yarış bir rövanşa sahiplik edeceğe benziyor. Süratli ve ayağına çabuk bir isim olan Petrocelli ile kalitesi bence tartışılmayacak derecede iyi olan Petrocelli bir kez daha bir araya geliyor. Lakin bu kez mesafe daha uzun olduğundan ben Petrocelli'yi rakibinden bir adım önde görüyorum. 24-1.03 şeklindeki 1000 metrelik çalışması da oldukça tatminkar. 


MIND HUNTER // UNKNOWNLOVE // KAR TANESİ: Bu ayakta da üç iyi orjin bir arada. Mind Hunter Touch The Wolf ile, Unknown Love Lucky Moment ile, Kar Tanesi ise Peri Lina ile anadan kardeş. Her üç safkanın da anadan kardeşi önemli başarılara imza atmış bir safkan. Mind Hunter üstü üstüne yaptığı 1000 metrelik çalışmarındaki 1.03lük dereceleri ile ön plana çıksa da ben her bir safkanı eşit şansta görüyorum.

ANGELCAN: Son koşusunda kan hattı ile ilgili uzun uzadıya bahsettiğim Angelcan, o gün koşudan çıkartılmıştı. Kısaca tekrar söz etmem gerekirse bu safkanın annesi Meleğimcan, şampiyon Cankardeşler ile anadan kardeş. Tay o günden sonra 1000 metrelik bir çalışma yaparken 30-1.11 çalışarak gibi de bir derece çıkardı. Sonra ise 600 metrede 27-40 hafif çalışarak şeklinde bir başka çalışma yaptı. Yani daha da iyi duruma geldi. Kum pistte çok etkili olmasını beklediğim Angelcan'ı zor koşuda favori öneriyorum.

Herkese bol şans diliyorum.

Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

6.5.2.1.4
1 SALAZAR BANKO
1.4.3
1.3.2
4.1.3
3.10.12.5.11.1.4.9

75.6 TL