Not: Kazanan atın koşu şartı başa döner ve yirmiden geriye sayar.

KOCAELİ 

KRİTİK DURUMDAKİLER

AMCABEYKAYA: Maiden olan safkanın start aldığı on yedi yarışta üç tabelası bulunmakta. Şu anda son üç yarış hakkı ve eğer tabelaya girebilirse yarış hakkı on bire çıkacak. 

KRASNODAR: Son dört yarışı olan safkan iştirak ettiği yirmi beş yarışta sadece altı kez tabelaya girebildi. Bu yarışında tabelaya girmesi halinde yine son dört yarıştan devam edecek. 

JUNGLE LION: Bugüne dek on üç kez koşup iki defa tabelaya girebildi. Kalan yedi yarışından en az iki tabela çıkarması gerekiyor.

GÖZÜYILMAZ: Kalan dokuz yarışında en az üç kez tabelaya girmesi lazım. 

SON 10 YARIŞIN ALTINA DÜŞENLER

PERFECTUS: Son yedi yarışı kaldı. Bu koşusunda ikincilik alırsa son on iki koşudan geri saymaya başlayacak. Tabelanın diğer basamakları sadece yerini koruyacak. 

POWER DİP: Son sekiz yarışı ve burada tabelaya girebilirse kalan diğer yedi koşusunda da bir tabela alması gerecek.

BEDRİ: Son yedi yarış hakkı; burada tabelaya girebilirse hakkı ona çıkacak. 

RECEPCAN: Son altı koşusu; eğer burada tabelanın herhangi bir basamağına adını yazdırabilirse koşu hakkı on ikiye çıkacak. 

İZMİR

KRİTİK DURUMDAKİLER

DEMİRAĞA: Start aldığı altmış yarışta yirmi kere tabelaya giren ve iki kez de bitiriş çizgisini rakiplerinin önünde geçen safkanın son üç yarış hakkı kaldı. Eğer bu koşusunda ikinci, üçüncü ya da dördüncü olursa hakkını bir daha artıracak. Yani bir sonraki yarışında son dört koşudan başlayacak. 

SON 10 YARIŞIN ALTINA DÜŞENLER

ARTUR // KURT DERELİ: Son yedi koşusu olan safkanların tabelaya girmeleri halinde yarış hakları aynı yerden devam edecek. Yani bir sonraki koşularına da son yedi haktan başlayacaklar.