21 Şubat 2020 Cuma

21 Şubat Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı TahminleriBugünkü Kocaeli altılısı ikramiye açısından herkesi tatmin edeceğe benziyor. Ancak mühim olan bu programda isabetli tahminler yapabilmek. Benim eğer bankom beni yanıltmazsa altılıyı bulacağıma olan inancım tam.

Günün ilk ayağında, idman pistinde çok iyi dereceler çıkartan ve de dört ay koşmasa da kalitesiyle bu grupta söz sahibi olacağını düşündüğüm Tezcanlı, eküri desteğiyle benim ilk şans verdiğim safkan olacak. Üstü üstüne kazandığı yarışlarla çok iyi durumda olduğunu gösteren Uzun Bey, son iki koşusunda büyük sıçrama gerçekleştiren Tutarlı, verdiği aradan sonra iki yarış gören ve de bu defa Ayhan Kurşun farkıyla koşacak olan Goben, bomboş kilosuyla Özbilgin, son olarak da iyi grupta yaptığı üçüncülük halen aklımda olan, uzun aradan sonra gördüğü yarışlarla toparlanan Kamçı, bu ayak için yeterli olur. 

Çalışmalarında çok rahat şeklinde iyi dereceler çıkaran Varna, bugüne kadar yedi yarış koştu ve de bunların dördünden ikincilikle ayrıldı. Son iki koşusunda Sinan Özen ile start alan safkanın ilgilileri bu kez değişikliğe giderek Ayhan Kurşun'u denemeye karar verdiler. Hemcinsleri ile mücadele edecek olan safkanı, grubun en tecrübeli ve istikrarlı ismi olması bir yana, idman pistindeki en iyi at da olması sebebiyle ben bugün banko yazacağım.

Günün üçüncü ayağı oldukça ilginç bir yarış. Buradan sürpriz çıkma şansı yüksek. Grubun göze en çok çarpan iki atından söz etmek gerekirse bunların Atlıbey ve de Korkmazefe olduklarını söyleyebiliriz. Her ikisi de şimdiye dek koştukları gruplar ve de elde ettikleri neticeler bakımından gruptan bir adım önde duruyorlar. 

Bildiğiniz gibi Latika, Sakarya Koşusu beşincisi oldu. Aynı zamanda da Gazi Koşusu'nu jokey hatasından kıl payı kaçıran Temsil'in anadan kardeşi. Bu yıl kumda iki yarışa çıkıp birinden ikinci, diğerinden de birinci olarak ayrıldı. Uzun mesafeleri çok seven safkan, hazırlıklarını da İstanbul'da sürdürüyor ve de çalışmaları oldukça tatminkar. Burada Kurtellerin safkanı Latika'nın en ufak hatasını affetmeyecektir ancak ben normal şartlar altında Latika'nın kazanmasını bekliyorum. 

Günün beşinci ayağı oldukça süratli bir koşu olacak ve de bu da en çok Hışman Çizik'in bindiği İmpulsive'e yarayacak. Safkanın Kocaeli'de katıldığı son yarışındaki üçüncülüğü de çok iyiydi. İstikrarlı bir çizgide ilerleyen My Freedom, eğer istediği tempoları yakalarsa rakiplerini avlayabilir. Ak Diamond ve de Warm Blooded ise sonlarda kuvvetli gelmesini beklediklerim. 

Son üçüncülüğünde beğenimi kazanan Milyoner, bugün bu koşuda en şanslı gördüğüm isim. Yine üçüncülüğü dikkat çeken ve de mesafeyi seven Eseralp, kalitesiyle şans bulacağına inandığım Bilbilan benim bu ayakta öncelikle şasn verdiklerim.

Herkese bol şans diliyorum. 

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

4.1.3.5.9.8
11 VARNA BANKO
4.8.2.1.3.9 // 6
3 LATIKA // 4
5.1.3.6
9.1.10 // 4.8.13

30.24 TL // 141.12 TL 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder