19 Şubat 2020 Çarşamba

19 Şubat Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

Bazen yazdığım atlar sorgulansa da son iki gündür yaptığım yorumlarda Kick Collen'i favori önererek %81 AGF oranlı Bratislava'yı devirdim, yine %51 AGF oranına sahip Bumble Bee'yi hiç yazmadım ve de favori önerdiğim safkan Smiley Rose beni yanıltmadı. Elbette her yazdığımız safkan kazanamaz ama yüksek AGFli favorileri mantığa dayalı yorumlar yaparak yıkıyor olmam da eleştiri almamalı. Çünkü favoriler geçilmeden altılıdan para kazanmamız da mümkün değil.

ALTINBAY: Safkanın hem anne hem de baba kan hattı çok iyi. Özellikle annesi Efem Kızı'nın orjinini çok beğeniyorum. İstanbul'da koştuğu ilk yarışlarından bu yana kum pistte ümitli olduğum safkan son startında ikincilik elde ederken buradaki bir diğer iyi orjinli safkan Kıvraktay'a geçilmişti. Bugün ise rövanş için piste çıkıyor. En son yaptığı 600 metrelik çalışmasındaki 26-41 rahatlık derecesi de bana çok tatminkar göründü. Bu sebepten günün alternatif teki olarak görüyorum. 


BABÜRBEY: İlk ve de tek birinciliğini bugünkü jokeyi ile alan Babürbey, koştuğu yarışlarda neredeyse hiç tabeladan düşmedi. Anne kardeşlerine baktığımızda da hemen her mesafede kum pistte başarı sağladıklarını görüyoruz. İdmanlarında çok üzerine gidilmeden hazırlanan safkan zorlu ve de sürprize açık mücadelenin ön plandaki atı. AKAĞAÇ // YÜREKLİ TAY: Günün zorlu yarışlarından biri de dördüncü ayaka ancak ben bu koşuyu az atla geçeceğim. Bunlardan ilki, üstü üstüne kazandığı yarışlarla güvenimi kazanan ve de aprantisi tek yarış için gelen Akağaç ve de Akağaç'ın kazandığı son yarışta az farkla dördüncü olurken ilgimi çekmeyi başaran Yürekli Tay. Özellikle Akağaç, gerçekleştirdiği 27-1.09 çalışarak şeklindeki çalışmayla, peş peşe üçüncü birinciliğini alabilir. 
VİCTORINA: Üç ay aradan sonra piste çıkan safkan kısrak 1200 metreyi 1.15 içerisinde koşarak ikincilik elde etti. Bu da kum piste yatkınlığını ve de iyi hazırlandığını gösteriyor. Zaten anadan Madam Alya ile kardeş. O da bu safkanın bugünkü jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile çok uyumlu bir safkandı. Tayın son iki çalışması da bu koşuyu kazanmasına yetecek kadar iyi görünüyor. Maidenden çıkacağını düşündüğüm safkanı günün bankosu olarak görüyorum. 

Herkese bol şans dilerim.


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1.4.7.10.6
8 ALTINBAY // 7.6.5
2.6.3.4.11.5.9.8
6.4
10 VICTORINA // 8.1.2
3.2.6.10.11.4

33.6 TL // 134.4 TL 

5 yorum:

 1. Serkan kardeşimin eline sağlık herzaman ki gibi güzel bir program çıkartmış düşüncelerine de aynen katılıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Gayet başarılısın kardeşim şansının yanında olma dileğiyle saygılar

  YanıtlaSil
 3. Büyük bir balık tuttun babatorik...!!!!!

  YanıtlaSil
 4. Reklam yok gözükmüyor.bol şanslar

  YanıtlaSil
 5. Baskan bu mallakka tek olmaz mi

  YanıtlaSil