15 Ocak Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri


NAZDARIM: Safkan son olarak Adana'da 1200 metre mesafede ve de yine Hışman Çizik ile kazanmıştı. Akabinde ise etkisiz yarışlar yaptı. Son koşusu zaten kısa vadeliydi ve de bence hiç şansı yoktu. Nitekim öyle de şekillendi. Bu kez daha denk bir grup bulmuş ve de sürpriz yapabileceği şartlar da mevcut. Sert binicisiyle güne tatlı bir sürprizle başlatabilir. 


KORHAN: Uzun zamandır Uğur Temur tarafından hazırlanan ve de 1000 metrelik çalışmasındaki 1.02 rahat derecesiyle göz dolduran Korhan, kısa süren kariyerinde altı koşu koşup ikisini kazanan Brown Araby'nin de koşacak olan ilk tayı. Uzun galoplarıyla eksiksiz hazırlandığını gösteren safkan ilk startında maidenden çıkmaya aday olup favorimdir. 

BİLDENHAN: Bu mesafelerde çok etkili yarışlar yapan Bildenhan, son dönemde çok iyi bir form tuttu. İzmir'de ikincilik için taraklama girdiği koşuda az farkla dördüncü olan safkan onun evvelinde kısa vadeli yarışta buradaki rakiplerinden Bayemir ve Golden King'i geçmişti. Bu koşu için de iyi hazırlanan safkan Halis Karataş'ın da binmiş olmasıyla şansını katlamış durumda. Mesafenin kısalığı da avantajına olan Bildenhan'dan etkili bir performans bekliyor ve de günün bankosu olarak öneriyorum. 

BOZTEPEBEYİ // YURDAKUL: Yamak koşusunda dikkatimiz hemen iyi aprantilere yöneliyor ki burada ön plana çıkan iki binici var. Biri tecrübesiyle Harun Çanakçı, diğeri de 444 kez at binip 93 kere kazanırken %21 kazanma yüzdesi elde eden Mehmet Salih Çelik. Her iki safkanın da form durumu iyi ve de gruptaki atların tamamı birbirini geçebilecek güçte. Harun, Boztepebeyi'ni en son kendisi çalıştırırken 1000 metrede 1.11 çalışarak şeklinde bir derece elde etmiş. Yurdakul ise son koşusunda benzer bir derece elde etmiş. Görünen o ki zor bir mücadele olacak ve de binici faktörü ön plana çıkacak. 

Herkese bol şans dilerim. 


Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri

4.2.1.3 // 7.6
9.5.4 // 12.3
3.1.2.5.7
2 BİLDENHAN BANKO
2.4
1.3.2.6.10.4

50.4 TL // 126 TL 

Yorum Gönderme

0 Yorumlar